Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

The intruder who got into the area of Windsor Castle announced the killing of the queen

The intruder who got into the area of Windsor Castle announced the killing of the queen
Nieudany atak na królową wywołał dyskusję na temat jej bezpieczeństwa. (Fot. Getty Images)
London police are investigating a video in which a 19-year-old, who entered Windsor Castle with a crossbow on Saturday, announces the killing of Queen Elizabeth II, the BBC news service reports.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Na nagraniu, które opublikował brytyjski dziennik "The Sun", widać zamaskowaną osobę w nałożonym na głowę kapturze, która trzyma w rękach kuszę i mówi do kamery, że chce "zabić królową" w ramach "misji odwetowej" za tzw. masakrę Amritsarz w 1919 r. (kiedy to brytyjskie wojska kolonialne otworzyły ogień do nieuzbrojonych demonstrantów w regionie Pendżab, zabijając 379 osób - przyp.red.).

W sobotę  ok. 8:30 rano policja aresztowała 19-letniego mężczyznę uzbrojonego w koszę, który sforsował ogrodzenie otaczające teren zamku. Zmierzał w kierunku prywatnych komnat królowej, ale został ujęty przez policję, gdy znajdował się w odległości ok. 500 m od murów zamku.

Do zdarzenia doszło, gdy na zamku przebywała królowa Elżbieta II wraz z m.in. księciem Karolem i jego małżonką.

W tej chwili wiadomo już, że 19-latek nazywa się Jaswant Singh Chail, pochodzi z Southampton i obecnie przechodzi w areszcie badania psychiatryczne.

Ojciec napastnika oznajmił dziennikarzom MailOnline, że coś z synem "poszło strasznie nie tak" i sam próbuje zrozumieć co. "Nie mieliśmy okazji z nim porozmawiać, ale staramy się zapewnić mu pomoc, której potrzebuje. Przeżywamy trudny czas. Staramy się rozwiązać ten problem i nie jest to łatwe" - stwierdził.

Czytaj więcej:

Uzbrojony mężczyzna wtargnął na teren zamku w Windsorze

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement