Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Olympian Yamaguchi says Japan 'cornered' into holding games

Olympian Yamaguchi says Japan 'cornered' into holding games
Większość Japończyków chce, aby igrzyska zostały odwołane lub ponownie odłożone. (Fot. Getty Images)
One of Japan's best-known Olympians and an executive member of the Japanese Olympic Committee says Tokyo has been 'cornered' into holding the Olympics during the COVID-19 pandemic.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Myślę, że przegapiliśmy już okazję, aby je odwołać. Igrzyska straciły sens i odbędą się tylko dlatego, że powinny się odbyć" - podkreśliła.

Yamaguchi skrytykowała postawę japońskiego rządu, samego komitetu organizacyjnego Tokio 2020 oraz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego za "unikanie dialogu".

"Czy igrzyska nie miały być świętem pokoju? Przeciwieństwem pokoju jest twarde i uparte podejście, mówiące, że ludzie mogą być temu przeciwni, ale zmienią zdanie, gdy zaczną się igrzyska. MKOl wydaje się uważać, że opinia publiczna w Japonii nie jest ważna" - dodała.

W Japonii rośnie niepokój związany z przeprowadzeniem igrzysk w czasie pandemii COVID-19. Sondaże opinii publicznej konsekwentnie pokazują, że większość Japończyków chce, aby igrzyska zostały odwołane lub ponownie odłożone po rocznym ich opóźnieniu z powodu kryzysu związanego z koronawirusem.

Wiadomo, że planowana na okres od 23 lipca do 8 sierpnia impreza odbędzie się bez zagranicznych fanów. Władze nie zdecydowały jeszcze, czy zezwolić na udział w igrzyskach japońskim kibicom.

Czytaj więcej:

Mo Farah chce jechać na igrzyska w Tokio

Tokio: Prawie 70 procent japońskich firm za odwołaniem lub przełożeniem igrzysk

Tokio 2020: Dziennik sponsorujący igrzyska wzywa do ich odwołania

Novak Djokovic nie chce igrzysk w Tokio bez kibiców

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement