Menu

Ifab say 'deliberately coughing' at players and officials could be punished with red card

Ifab say 'deliberately coughing' at players and officials could be punished with red card
Wykluczenie gracza może nastąpić w sytuacji, gdy arbiter jest pewien, że kaszel był celowym działaniem. (Fot. Getty Images)
Football has implemented many notable changes over recent months in order to adapt amid the coronavirus pandemic that initially brought the game to a grinding halt.
Advertisement
News available in Polish

IFAB zaznaczyła, że wykluczenie gracza może nastąpić w sytuacji, gdy arbiter jest pewien, że kaszel był celowym działaniem. Żółta kartka jest również opcjonalna za takie niesportowe zachowanie. "To musi być jasne, rozmyślne działanie ze strony zawodnika" - podkreślono.

Wyjaśniono również, że sędzia nie będzie podejmował żadnych działań, jeśli kaszel był przypadkowy i miał miejsce w dużej odległości między piłkarzami. "Jednak gdy zawodnicy są wystarczająco blisko, sędzia może podjąć działania" - dodano.

W profesjonalnym futbolu gracze są regularnie testowani pod kątem Covid-19 i dlatego zakłada się, że wychodząc na boisko nie są zainfekowani, to jednak IFAB wskazuje, że sędzia może według swojej oceny zdecydować, czy dane zachowanie czy też gest jest niebezpieczny lub obraźliwy.

Angielska federacja podała, że wytyczne zostaną ze skutkiem natychmiastowym zastosowane m.in. na poziomie piłki amatorskiej.

Czytaj więcej:

Eksperci: "Wielu piłkarzy zostanie bez pracy"

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement