Menu

Ibrahimovic's photo in the restaurant caused controversy

Ibrahimovic's photo in the restaurant caused controversy
Czyżby Ibrahimovic podpadł opinii publicznej we Włoszech?... (Fot. Getty Images)
A photo of Zlatan Ibrahimovic in a Milan restaurant restricted by the COVID-19 pandemic sparked controversy in the Italian media, even though the Swedish footballer's entourage said it was a 'working meeting' rather than lunch.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Na fotografii, zamieszczonej na stronie Fanpage.it, napastnik AC Milan siedzi wraz z innymi osobami bez maseczki, przy stole, na którym stoją kieliszki do wina. Według strony, zdjęcie zostało zrobione w niedzielę w południe. Obecnie restauracje we Włoszech mogą sprzedawać posiłki tylko na wynos.

Właściciel lokalu w Mediolanie zapewnił jednak, że nikt nie jadł obiadu: "To była sprawa między przyjaciółmi, jesteśmy przyjaciółmi i od czasu do czasu widujemy się w moim domu albo u innych przyjaciół".

Zdjęcie wywołało burzę na portalach społecznościowych. Wobec zmasowanej krytyki głos zabrało otoczenie piłkarza, twierdząc, że było to "spotkanie robocze". "To było prywatne spotkanie z niewielką liczbą osób" - ujawniła agencji AFP osoba zastrzegająca sobie anonimowość.

Ibrahimovic, dotknięty przez COVID-19 we wrześniu ubiegłego roku, sam promował później przestrzeganie zasad dystansowania się i noszenia maseczek w wideo wyemitowanym przez region Lombardii.

W sobotę Szwed został ukarany czerwoną kartką w wygranym przez AC Milan 3:1 wyjazdowym meczu ligowym z Parmą.

Czytaj więcej:

Oficjalnie: Zlatan Ibrahimovic wraca do reprezentacji Szwecji

Ibrahimovic: Obiecałem selekcjonerowi wygrywanie meczów

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement