Menu

IOC official disagrees COVID-19 vaccine needed for Olympics

IOC official disagrees COVID-19 vaccine needed for Olympics
Letnie igrzyska w Tokio z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na przyszły rok. (Fot. Getty Images)
The head of the IOC's coordination commission for the Tokyo Olympics said Wednesday he disagrees with suggestions by some scientists and doctors that a vaccine for COVID-19 is needed to hold the games.
Advertisement
News available in Polish

Letnie igrzyska w Tokio z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na przyszły rok, choć zdaniem niektórych ekspertów szanse na to, by rzeczywiście się wtedy odbyły, są niewielkie.

Wczoraj w tej sprawie głos zabrał przewodniczący Japońskiego Związku Medycznego (JMA) Yoshitake Yokokura. Stwierdził on, że będzie "trudno" o organizację igrzysk bez szczepionki.

"To tylko opinia. Ale zgodnie z zaleceniami WHO, powinniśmy przygotowywać się zgodnie z planem na igrzyska i to właśnie robimy, nie zależy to od szczepionki" - stwierdził Coates.

W rozmowie z Australian Associated Press przyznał, że "dobrze byłoby mieć szczepionkę", ale najważniejsze są instrukcje od najważniejszych instytucji medycznych.

"Będziemy opierać się - tak jak powinniśmy - na WHO i władzach odpowiedzialnych za zdrowie w Japonii, bo w tym wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo sportowców i innych uczestników igrzysk jest priorytetem" - zapewnił Australijczyk.

Igrzyska w Tokio miały rozpocząć się 24 lipca br., zamiast tego ceremonię otwarcia planuje się na 23 lipca 2021, a zamknięcia - na 8 sierpnia. Wczoraj szef Komitetu Organizacyjnego Yoshiro Mori przyznał, że jeśli impreza sportowa nie odbędzie się także w tym terminie, trzeba będzie ją odwołać.

Czytaj więcej:

Tokio: Igrzyska oficjalnie przełożone na 2021 rok

Tokio: Zatrzymał się zegar odliczający czas do igrzysk

Igrzyska w Tokio za rok? Wirusolog: "To nierealne"

Tokio: Ceremonia otwarcia i zamknięcia zostaną zmienione

Igrzyska w Tokio mogą zostać odwołane

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement