Menu

IBB Polonia London travelled to Greece for pre Champion's League matches

IBB Polonia London travelled to Greece for pre Champion's League matches
Świat musiał zmierzyć się z różnymi przeciwnościami, których doświadczyła także IBB Polonia Londyn... (Fot. sandsphotos.co.uk)
Due to the challenges facing sports teams around the world, IBB Polonia London had to travel to Greece to play friendly matches in preparation for CEV Champion's League. The seven times Champions of England have qualified to play in the prestigious CEV Champion's League 2020/2021 season.
Advertisement
News available in Polish

Siedmiokrotny Mistrz Anglii w tym roku ponownie weźmie udział w Lidze Mistrzów – najbardziej prestiżowych europejskich klubowych rozgrywkach. W pierwszej rundzie zmierzy się z włoską siatkarską potęgą – Trentino Itas oraz serbskim championem - OK Vojvodina Seme Novi Sad.

Sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa stanęła na drodze wielu sportowych rozgrywek. Świat musiał zmierzyć się z różnymi przeciwnościami, których doświadczyła także IBB Polonia Londyn. Mistrz Anglii, mimo niekorzystnej sytuacji związanej z brakiem dostępności hali sportowej, dołożył wszelkich starań, by jak najszybciej rozpocząć treningi i pracę nad formą. Klub, aby lepiej przygotować się do sezonu i sprawdzić się przed europejskimi rozgrywkami, zorganizował mecze sparingowe w Atenach.

W dniach 18-20 września zmierzył się z topowymi greckimi drużynami: Olympiakos Pireus, AOK Kifisia i AONS Milon. Wyniki spotkań zostały podane poniżej. To prawdopodobnie jedyna okazja podopiecznych Vangelisa Koutouleasa, by przed wylotem do Włoch rozegrać kontrolne spotkania z innymi klubami, ponieważ rodzima liga nie rozpoczęła jeszcze swoich rozgrywek.

W pierwszym meczu, 29 września o 20:30, naprzeciwko siatki stanie IBB Polonia Londyn oraz Trentino Itas. (Fot. sandsphotos.co.uk)

Drużyna do Aten udała się już we właściwym składzie. Klub w tym sezonie dokonał kilku ciekawych wzmocnień. Na liście zawodników pojawiły się takie nazwiska jak Anestis Dalakouras, Peter Edwards czy Andrea Maggio. Nie zabrakło także siatkarzy z poprzednich sezonów, m.in. kapitana Bartosza Kisielewicza czy olimpijczyka Adena Tuttona. Do ekipy dołączył też Marcus Nilsson, który przygotowania do sezonu rozpoczął w Polsce, gdzie trenował z pierwszą drużyną PGE Skry Bełchatów pod okiem Michała Mieszka Gogola. Podczas weekendowego pobytu w Grecji klub z Londynu rozegrał trzy dość wyrównane spotkania. Niestety, w pierwszym z nich, kontuzji dostał jeden z przyjmujących. Uraz kolana jest na tyle poważny, że jego szybki powrót do gry oraz wylot do Włoch stoi pod znakiem zapytania. Decyzja zostanie podjęta po dodatkowych konsultacjach z kadrą medyczną.

Dzięki rozegranym spotkaniom sztab szkoleniowy mógł dokładniej ocenić obecną formę drużyny i dowiedzieć się na czym skupić swoją uwagę przed turniejem w Trydencie, który rozegrany zostanie w dniach 29.09-01.10.2020. W pierwszym meczu, 29 września o 20:30, naprzeciwko siatki stanie IBB Polonia Londyn oraz Trentino Itas. Z kolei w środę 30 września Mistrz Serbii również o godzinie 20:30 podejmie Mistrza Anglii. Szczegóły dotyczące transmisji będą podane wkrótce.
 
Wyniki meczów sparingowych:

 • Olympiakos Pireus – IBB Polonia Londyn 4:1 (25:14; 25:14; 25:15; 11:25; 25:22)
 • AOK Kifisia – IBB Polonia Londyn 4:0 (26:24; 25:11; 25:23; 25:21).
 • AONS Milon – IBB Polonia Londyn 3:1 (25:21; 21:25; 25:19; 15:11)

 
Harmonogram meczów Ligi Mistrzów w grupie F:

 • IBB Polonia LONDON - TRENTINO Itas 20:30 29/09
 • OK Vojvodina Seme NOVI SAD - IBB Polonia LONDON 20:30 30/09
 • TRENTINO Itas - OK Vojvodina Seme NOVI SAD 20:30 01/10
   

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn zwycięża w hicie drugiej połowy sezonu

IBB Polonia Londyn niepokonana od początku sezonu

IBB Polonia nie zagra już w tym sezonie. Federacja Angielska anulowała rozgrywki

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement