Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

IBB Polonia London continues The Volleyball Show project

IBB Polonia London continues The Volleyball Show project
Klub IBB Polonia to bohater specjalnego show na BT Sport. (Fot. Phil Gibbin)
IBB Polonia London continues to promote volleyball in Great Britain and tries to reach as many recipients as possible in this country. The recognition of the discipline is built, among others, by the series broadcast on BT Sport. The project is to be implemented at least until the end of 2022.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Dokument o siatkówce pojawia się na antenach brytyjskiej telewizji BT Sport – transmitującej również między innymi piłkarską ligę Premier League – raz w miesiącu. Do tej pory powstało pięć odcinków serialu. Kolejnych osiem jest w trakcie realizacji i będą emitowane według pierwotnego planu – w okolicach trzeciego dnia każdego miesiąca.

The Volleyball Show – bo tak nazywa się produkcja IBB Polonii Londyn, która do tej pory finansowana była dzięki wsparciu IBB Builders Merchants oraz innych partnerów klubu – opowiada o losach drużyny, wyzwaniach, z jakimi mierzy się klub oraz co chce osiągnąć w przyszłości.

Przy realizacji całego cyklu IBB Polonia nie zapomina o swoich polskich korzeniach oraz jak ważną rolę wewnątrz organizacji oraz w całej siatkówce ma potęga tego sportu w Polsce. Mając to na uwadze oraz znając znaczenie sportu w dyplomacji, władze IBB Polonii Londyn postanowiły wziąć udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce.

Pod koniec kwietnia zapadła decyzja o przyznaniu klubowi dofinansowania na produkcję serialu w ramach realizacji projektu pod tytułem "Polska dyplomacja sportowa, poprzez siatkówkę w brytyjskiej telewizji". 
 
"Cieszy fakt, że kontynuujemy współpracę z takim partnerem jak BT Sport – jedną z największych telewizji sportowych w Wielkiej Brytanii. Serial The Volleyball Show uchyla rąbka tajemnicy z czym na co dzień mierzy się drużyna oraz opowiada trochę o jej historii. Klub został założony przez polskich emigrantów, a my tę tradycję pielęgnujemy" - zapewnił Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

"Jest to dla nas ważny aspekt, co potwierdza między innymi współpraca z polskimi biznesami – przede wszystkim sponsorem strategicznym IBB Builders Merchants, Ambasadą, klubami sportowymi czy umieszczanie historycznych motywów na koszulkach meczowych. Teraz mamy okazję zaangażować się w polską dyplomację sportową i pokazać ją poprzez piękno siatkówki, które Polacy znają najlepiej. Wierzę, że projekt pozwoli zwiększyć zainteresowania naszym sportem" - podsumował Łuszcz.
 

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn opuszcza Bełchatów i wraca do UK

Klasyk w Londynie: IBB Polonia wygrywa z Richmond Docklands

IBB Polonia Londyn bez punktów w meczu na szczycie

IBB Polonia zakończyła sezon zwycięstwem

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.02.2023
  GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement