Menu

IBB Polonia London November matches called off

IBB Polonia London November matches called off
Mistrzowie Anglii nie mają zamiaru odpuścić i zrezygnować z rywalizacji. Klub od początku sezonu zdaje sobie sprawę, że musi działać bardzo elastycznie i adaptować się do zmian. (Fot. Trentino Itas)
The Champions of England's matches with Brno have been cancelled as of the 23rd October 2020 the opponents of IBB Polonia London officially tendered their withdrawal from the CEV Cup. The reason for the withdrawal was the pandemic situation in the Czech Republic. As a result the English club advances to the next round.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Sytuacja na świecie nie sprzyja rywalizacji sportowej. Kraje zmagają się z rosnącą liczbą zakażeń, rządy wprowadzają ograniczenia, które mają bezpośrednie oddziaływanie na funkcjonowanie klubów sportowych. W Czech treningi w halach zostały zakazane i zespół z Brna, który 10 i 12 listopada miał walczyć z IBB Polonią Londyn o awans do kolejnej rundy Pucharu CEV, nie ma gdzie trenować. W związku z tym poinformował o wycofaniu się z rozgrywek.

Podobna sytuacja ma miejsce w Londynie, gdzie na co dzień operuje IBB Polonia. Włodarze szukają rozwiązań i wdrażają nowe plany, aby zapewnić zawodnikom i sztabowi trenerskiemu bezpieczne warunki do pracy nad formą. Jak uprzednio informowali londyńczycy, tuż przed wyjazdem na mecze Ligi Mistrzów zaostrzono restrykcje i treningi mogły odbywać się w maksymalnie sześcioosobowych grupach. Wprowadzono też czasowe limity korzystania z siłowni. Następnie, 17 października całkowicie zamknięto hale sportowe i zakazano ćwiczeń.

Aby ominąć te regulacje, drużyna zaplanowała wylot na obóz przygotowawczy na Cypr. Jednak ze względu na decyzję Czechów i odwołanie spotkań, klub ze stolicy Anglii musiał zrezygnować ze zgrupowania i przygotowuje nowe rozwiązania, które pozwolą zoptymalizować pracę nad formą przed, zaplanowanymi na grudzień, meczami 1/8 Pucharu CEV. Ekipa z Londynu swojego rywala pozna w listopadzie. Będzie to białoruski Shakhtior Soligorsk lub serbski OK Nis.

Ze względu na pandemię trudno obecnie stwierdzić, kiedy sytuacja wróci do "normalności"... (Fot. sandsphotos.co.uk)

"Jest mi bardzo przykro, że nie rozegramy meczów z Brnem. Wiem, że czasy nie ułatwiają udziału w turniejach sportowych, dlatego szanuję decyzję czeskiej drużyny. My jednak nie mamy zamiaru się poddać i rezygnować. Też zmagamy się z wieloma przeciwnościami, nie mamy pozwolenia na treningi w hali, na siłowniach ciągle są ograniczenia czasowe. Wraz z pomocą Cypryjskiej Federacji Siatkarskiej rozpoczęliśmy przygotowania do zgrupowania i meczów z Czechami w Nikozji, jednak ich decyzja o rezygnacji pokrzyżowała nam plany.

Teraz ponownie działamy elastycznie i wdrażamy nowe pomysły, bo pozostajemy w turnieju i zależy nam, aby dobrze zaprezentować się w Europie. Mamy skład oraz duże wsparcie naszego sponsora strategicznego – IBB Builders Merchants i chcemy pokazać, że możemy wygrywać z zagranicznymi zespołami" – poinformował Prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Mając na uwadze niepewne, zmienne warunki, w których obecnie funkcjonuje świat, dodatkowe informacje na temat działań londyńskiego klubu oraz jego występów w Pucharze CEV będą przekazywane sukcesywnie.

Czytaj więcej:

IBB Polonia Londyn przed Ligą Mistrzów: Hitowy transfer i stroje z motywem historycznym

IBB Polonia Londyn w LM: Kluczowy zwycięski set i ogromne doświadczenie

IBB Polonia Londyn zmuszona wstrzymać treningi

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement