IBB Polonia London continue with winning ways

Londyński zespół zaprasza na swój kolejny mecz 9 grudnia. (Fot. IBB Polonia London)
Last Sunday IBB Polonia London took on long time rivals Malory Eagles. The hosts confirmed they are in sensational form and closed the match out in three sets.

W szóstym meczu angielskiej Super League w Northolt High School zmierzyli się z miejscowym rywalem Malory Eagles.

IBB Polonia London rozpoczęła w składzie Piero Muller i Mihail Stoev na przyjęciu, Ephraim Mills i Vaidas Audickas na środku, Diego Tamburini na rozegraniu, Dahmane Bentiti po przekątnej oraz Filipi Rodrigues na libero. Pierwsza odsłona to bardzo dobra gra gospodarzy w polu zagrywki, bardzo dobre obrony oraz skuteczna gra na kontrze. W ataku bardzo dobrze spisywał się Dahmane Bentiti oraz Vaidas Audickas, a świetną serią na zagrywce popisał się Mihail Stoev. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:

W drugiej partii kibice zgromadzeni w hali byli świadkami najbardziej wyrównanej części spotkania. Wyrównane akcje, bardzo dobre obrony zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Warto odnotować, że po bardzo inteligentnym zagraniu punkt na swoim koncie zapisał libero Filipi Rodrigues. Po bardzo zaciętej końcówce seta oraz zamieszaniem w związku z kartką dla zespołu gości to zespół Grzegorza Niskiego uniósł ręce w geście zwycięstwa.

Pierwszy punkt w trzeciej partii po błędzie IBB Polonii Londyn powędrował na konto Malory, ale kolejne akcje należały dla zespołu gospodarzy. W początkowej fazie seta Dahmane Bentiti musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, która na szczęście nie okazała się poważna. W jego miejsce pojawił się kapitan zespołu Andrea Maggio. Chwilowa przerwa nie wybiła gospodarzy z rytmu, którzy pewnie wygrali całe spotkania 3:0.

"Mecz był bardzo wyrównany. W tym momencie wszystkie zespoły dodatkowo mobilizują się na mecze z nami. W każdym meczu, szczególnie z takim zespołem jak Malory musimy zagrać na naprawdę wysokim poziomie" - podsumował środkowy londyńskiego zespołu Ephraim Mills.

IBB Polonia Londyn z dorobkiem 17 punktów jest liderem Super League. Kolejne spotkanie z Newcastle Staffs Men odbędzie się 9 grudnia w Northolt High School. Będzie to ostatni domowy mecz przed przerwą świąteczną i w związku z tym na kibiców będą czekały niespodzianki.