Menu

Hoffenheim criticizes Bayern for signing promising talents

Hoffenheim criticizes Bayern for signing promising talents
Na zasadzie darmowych transferów Bawarczycy pozyskali niedawno dwóch 17-latków. (Fot. Getty Images)
Hoffenheim criticized Bayern Munich on Thursday for snapping up two of its most promising players on free transfers for its youth teams.
Advertisement
News available in Polish

Dyrektor zarządzający Hoffenheim Frank Briel przyznał, że strata bardzo dobrze ocenianego napastnika Sieba, piłkarza kadry Niemiec do lat 17, a także grającego na prawej stronie boiska Sanyanga zaszkodziła jego klubowi.

"Warto dyskutować przynajmniej w kategoriach solidarności, że Bayern, którego obroty wynoszą trzy czwarte miliarda euro, teraz aktywnie prowadzi działalność w zakresie rekrutacji talentów" - stwierdził Briel w wywiadzie dla magazynu klubowego.

"Być może jest to sprytne z punktu widzenia ich strategii korporacyjnej, ale boli nas, z uwagi na pracę, jaką wykonujemy w akademii" - dodał.

W poniedziałek Bayern powitał obu zawodników na pierwszym treningu drużyny klubowej do lat 19. Hoffenheim stracił również - na rzecz Hamburgera SV - kapitana swojej drużyny do lat 19 Amadou Onanę.

Pierwszy zespół Bayernu obronił w zakończonym niedawno sezonie mistrzostwo kraju, a jego napastnik Robert Lewandowski został królem strzelców z dorobkiem 34 bramek. 4 lipca Bawarczycy sięgnęli zaś po Puchar Niemiec.

Czytaj więcej:

Liga niemiecka: Bayern mistrzem, ósmy tytuł Lewandowskiego

Oficjalnie: 18-letni Kouassi nowym piłkarzem Bayernu Monachium

Sane oficjalnie piłkarzem Bayernu Monachium

Puchar Niemiec: Triumf Bayernu, dwa gole Lewandowskiego

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement