Hertha Berlin leave relegation zone with Piatek, Pekarik and radonjic earning win over Freiburg

Krzysztof Piątek po równo dwóch miesiącach przerwy znowu trafił do bramki w rozgrywkach Bundesligi! (Fot. Getty Images)
Hertha Berlin moved out of the relegation zone thanks to a 3-0 win over Freiburg, with Krzysztof Piatek, Peter Pekarik and Nemanja Radonjic scoring precious goals for Pal Dardai's men.

Piątek otworzył wynik w 13. minucie. Później na listę strzelców wpisali się jeszcze Peter Pekarik oraz Nemanja Radonjic. Polak przebywał na boisku do 62. minuty, w której został zmieniony.

Hertha dzięki temu zwycięstwu opuściła strefę spadkową. Awansowała na 14. miejsce, ale ma tyle samo punktów co zagrożona degradacją 16. Arminia Bielefeld. Berlińczycy mają jednak do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Piątek ostatni raz trafił dla Herthy w lidze 6 marca w meczu z Augsburgiem wygranym 2:1.