Menu

Hamilton claims "ridiculous" penalty shows FIA is "trying to stop me"

Hamilton claims "ridiculous" penalty shows FIA is "trying to stop me"
Zdaniem Brytyjczyka, kara 10 sekund podczas wyścigu w Soczi była "niedorzeczna". (Fot. Getty Images)
Mercedes driver Lewis Hamilton believes the FIA's stewards are 'trying to stop' him after a 'ridiculous' penalty cost him the opportunity to draw level on wins with Michael Schumacher.
Advertisement
News available in Polish

W niedzielę w Soczi Hamilton wykonywał próbne starty. Uczynił to po konsultacjach z zespołem, choć - jak się okazało - w niedozwolonym miejscu. Za to przewinienie mistrz świata dostał łącznie dziesięć sekund kary - po pięć za każde.

Ostatecznie wyścig ukończył na trzeciej pozycji. Początkowo otrzymał także 2 pkt karne, ale później sędziowie je anulowali, gdy zespół udowodnił, że winę ponosi inżynier wyścigowy zawodnika, który pozwolił mu na starty próbne tam, gdzie było to zabronione. Zamiast kary 2 pkt dla Hamiltona, zespół Mercedesa ukarano grzywną w wysokości 25 tysięcy euro.

"Decyzja FIA o ukaraniu mnie jest zupełnie niezrozumiała, gdyż nic złego nie zrobiłem. Nie sądzę jednak, żeby to była akcja skierowana bezpośrednio przeciwko mnie. Każdy, kto dominuje w zawodach, może się z tym spotkać. Mój samochód jest o wiele częściej i dokładniej kontrolowany niż sprzęt innych kierowców" - dodał Brytyjczyk.

Jak zauważył, FIA być może chodzi o to, aby rywalizacja była bardziej ekscytująca dla fanów. "Nie wiem czy tak jest rzeczywiście, ale ja właśnie tak się czuję. Nie narzekam, jest OK, jak widać zasada bij mistrza obowiązuje także u nas" - wyjaśnił.

Hamilton, który w niedzielę w Soczi zajął trzecie miejsce, musi teraz poczekać przynajmniej do 11 października - do rywalizacji o GP Niemiec - aby wyrównać rekord liczby zwycięskich wyścigów. Brytyjczyk triumfował dotychczas 90 razy i ma o jedną wygraną mniej od Niemca Michaela Schumachera.

Czytaj więcej:

Hamilton: Wyrównanie rekordu Schumachera nie jest priorytetem

Formuła 1: Hamilton najszybszy na trzecim treningu w Belgii

F1: Trzy kraksy i 90. zwycięstwo Hamiltona w Toskanii

Formuła 1: W Rosji Hamilton może dogonić Schumachera

Formuła 1: Zwycięstwo Bottasa w Rosji, Hamilton trzeci

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement