Menu

Granerud prefers to train in Poland than in Norway

Granerud prefers to train in Poland than in Norway
Norweg przyznał jednak, że powitanie w stolicy polskiego narciarstwa nie było przyjemne... (Fot. Getty Images)
The leader of the general classification of the Ski Jumping World Cup - Norwegian Halvor Egner Granerud has been in Zakopane for several days, because he did not fly with the rest of the team to Oslo, but came to Poland by car fearing coronavirus at airports.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W Zakopanem w ten weekend rozegrane zostaną kolejne konkursy PŚ. Norweg jest największym faworytem i kilka dni w Polsce wykorzystuje na treningi niemożliwe w obecnej sytuacji w jego kraju.

"W Norwegii musiałbym od razu udać się na kwarantannę bez możliwości treningu, ponieważ wszystkie zajęcia sportowe w obiektach zamkniętych są zabronione. W Polsce jest odwrotnie. W hotelu mam do dyspozycji naprawdę świetną siłownię" - przyznał Norweg, cytowany przez norweskie media.

Dodał, że przyjazd do Zakopanego był słuszną decyzją nie tylko ze względu na strach przed kontaktem z ludźmi na lotniskach, w samolotach i autokarach, lecz przede wszystkim z racji tego, że potrzebował kilku dni samotności po intensywnych tygodniach.

Po wyspaniu się po długiej podróży samochodem z Klingenthal Norweg pierwszego dnia postanowił wykorzystać możliwość treningu na zewnątrz i pobiegać po okolicy w samotności. Przyznał jednak, że powitanie w stolicy polskiego narciarstwa nie było przyjemne, ponieważ został zaatakowany przez... agresywnego psa.

"Prawdopodobnie nieświadomie wbiegłem na czyjś prywatny teren, gdyż nagle wyskoczył pies. Był bardzo nieprzyjazny i wściekle szczekając starał się mnie odgonić. Bardzo się przestraszyłem, ponieważ nie widziałem jego właściciela, a psy bez smyczy są w Norwegii rzadkością. Sądząc po jego kłach, był wyraźnie gotowy na wszystko. Nagle zaczął mnie gonić. Uciekałem z całych sil i czułem, że to spotkanie może się dla mnie źle skończyć, nawet w szpitalu. Później jednak jak się już uspokoiłem stwierdziłem, żartując w duchu, że w ten sposób otrzymałem możliwość przetrenowania szybkiego biegania, niemożliwego w Norwegii" - opisał swój pierwszy dzień w Zakopanem.

Czytaj więcej:

Stabilna czołówka na liście płac skoczków: Stoch tylko za Granerudem

Kamil Stoch znów na podium. Wygrana Graneruda w Willingen

Żyła drugi w Willingen. Kolejne zwycięstwo Graneruda

Wielki Stoch w Klingenthal! Polak wylądował na podium

PŚ w skokach: Granerud coraz bliżej elitarnego grona

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 13.04.2021
  GBP 5.2727 złEUR 4.5627 złUSD 3.8342 złCHF 4.1473 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement