Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Golfer lost a fortune due to a brawl on British Airways

Golfer lost a fortune due to a brawl on British Airways
Sportowiec dostał amoku na pokładzie brytyjskiego przewoźnika. (Fot. Getty Images)
Danish golfer Thorbjoern Olesen will return to competition in July after 11 months suspension for a prank during a flight from the USA to London a year ago, when he got drunk, insulted the staff and harassed the sleeping passenger. According to experts, he lost at least 10 million Danish crowns.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Przewoźnik British Airways pozwał golfistę, który na czas procesu został zawieszony. Jednak z powodu pandemii koronawirusa rozprawy sądowe mają wielomiesięczne opóźnienia i duński golfista został warunkowo dopuszczony do gry w cyklu European Tour, który w lipcu będzie miał sześć turniejów „UK Swing" w Wielkiej Brytanii.

Jak wyliczyły duńskie media, na postawie zarobków golfisty w ostatnich latach, przez 11 miesięcy przerwy stracił na premiach i kontraktach sponsorskich kilkanaście milionów duńskich koron. Zdaniem dziennika "Ekstrabladet", w ten sposób lot Olesena do Londynu kosztował golfistę co najmniej 10 milionów koron, czyli sześć milionów złotych.

Sytuacja, do której doszło 20 lipca ub.r. była głośno opisywana w mediach. Podróżujący z Olesenem brytyjski golfista Ian Poulter przekazał mediom, że nie spodziewał się takiego zachowania po swoim przyjacielu - zwłaszcza w luksusowej pierwszej klasie renomowanego przewoźnika.

Opisał, że na początku lotu Olesen wypił szybko dużo alkoholu. "Później zasnął, a gdy się obudził dostał jakiegoś amoku - agresywne obrażał personel i pasażerów, potem położył się na śpiącej kobiecie i zaczął ją seksualnie molestować. Następnie z dzikim uśmiechem oddał mocz na podłogę na oczach wszystkich" - wspomina Poulter.

"Na lotnisku Heatrhrow Duńczyk został zatrzymany, ale po przesłuchaniu został zwolniony. Sprawa była jednak tak poważna, że została przekazana do sądu" - oświadczyła rzeczniczka londyńskiej policji Camilla Goodman, cytowana na łamach "Ekstrabladet".

Przewoźnik również skierował sprawę do sądu, żądając bardzo wysokiego odszkodowania i wydając golfiście dożywotni zakaz lotów swoimi samolotami.

Czytaj więcej:

Znany golfista zatrzymany na Heathrow. Molestował pasażerkę samolotu

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 12.04.2024
  GBP 5.0007 złEUR 4.2666 złUSD 3.9983 złCHF 4.3805 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement