Menu

Germany: Stricter rules to fight coronavirus

Germany: Stricter rules to fight coronavirus
Za nieprawdziwe dane osobowe podane w lokalach gastronomicznych w Niemczech grozi kara grzywny. (Fot. Getty Images)
The German federal government and federal state governments recommended yesterday to apply stricter rules in the fight against the coronovirus to prevent a massive increase in infections, reports dpa. The number of participants in the ceremony was limited to 50, and penalties were set for providing false personal data in restaurants.
Advertisement
News available in Polish

Kanclerz Angel Merkel i premierzy krajów związkowych wspólnie podjęli decyzję o nowych środkach, mających na celu powstrzymanie pandemii koronawirusa.

Goście, którzy podadzą fałszywe nazwiska, adresy lub dane kontaktowe w restauracjach, muszą spodziewać się grzywny w wysokości co najmniej 50 euro - pisze dpa.

Uroczystości w salach publicznych lub wynajmowanych mogą odbywać się tylko z udziałem maksymalnie 50 osób. Dotyczy to sytuacji, gdy w danym powiecie w ciągu siedmiu dni wystąpi więcej niż 35 nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

Zdecydowanie odradza się organizowanie uroczystości prywatnych z udziałem więcej niż 25 osób.

Według rządu federalnego, w szczególnie dotkniętych koronawirusem regionach kraju spożycie alkoholu powinno być również ograniczone pod pewnymi warunkami. Dokument rządowy przewiduje, że aby zminimalizować infekcje w branży gastronomicznej, należy wydać "ograniczone czasowo zakazy podawania alkoholu". Zaznaczono, że nie chodzi o ogólny zakaz spożywania alkoholu. Lokalne i tymczasowe zakazy obowiązują już w centrach kilku niemieckich miast.

Czytaj więcej:

Niemcy: Zaburzenia psychiczne pracowników częste jak nigdy dotąd

Niemcy ostrzegają przed podróżami m.in. do Czech i Francji

Niemcy: Władze Berlina rozważają ograniczenia w spożywaniu alkoholu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement