George, Charlotte, and Louis spoke with David Attenborough in a rare video from the royal family

Trójka młodych arystokratów zadała znanemu przyrodnikowi po jednym pytaniu. Jako pierwszy wystąpił 7-letni George. "Jakie zwierzę wymrze jako pierwsze?" - zapytał pierworodny Kate i Williama, otrzymując odpowiedź, że David Attenborough ma nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie.
5-letnia Charlotta wyznała zaś, że uwielbia pająki i ciekawi ją, czy znany przyrodnik podziela jej uczucia. Najwięcej komplementów wśród internautów zdobył jednak 2-letni Louis, który zapytał o ulubione zwierzę.
Sir David Attenborough, we've got some questions for you...ðð·️ð pic.twitter.com/MTQ68WnOrt
— The Duke and Duchess of Cambridge (@KensingtonRoyal) October 3, 2020
Bezpretensjonalność i swoboda dzieci podczas tego nagrania wzbudziła wiele podziwu i sympatii także dla ich rodziców. Jak zauważają specjaliści od tematów związanych z brytyjską monarchią, występ ten jest bardzo delikatnym wstępem do angażowania nieletnich arystokratów w wypełnianie królewskich obowiązków.
Rozmowa królewskich dzieci z brytyjskim przyrodnikiem jest kontynuacją ruchu mającego zbudować w odbiorcach świadomość ekologiczną. W zeszły weekend książę William i Kate Middleton opublikowali w mediach społecznościowych zdjęcie rodziny królewskiej w towarzystwie 94-letniego Davida Attenborougha.

Dla upamiętnienia tego wyjątkowego wydarzenia, 7-letni George otrzymał od gościa skamieniały ząb gigantycznego rekina, co przez chwilę wywołało nawet oburzenie na Malcie, na której David Attenborough znalazł ten ząb.
38-letni książę William wyznał, że chciałby swoim dzieciom móc powiedzieć, że zrobił wszystko, aby uratować tę planetę, dodając, że Ziemia jest w krytycznym punkcie i stoimy przed koniecznością dokonania trudnych wyborów.
Czytaj więcej:
Księżna Kate: Obowiązki księżnej utrudniają mi bycie dobrą matką
Sondaż: Co piąte dziecko w UK ma koszmary związane ze zmianami klimatu
BBC ruszyło z lekcjami w domach. Wśród nauczycieli wiele gwiazd
Te imiona dla dzieci były najpopularniejsze w UK w 2019 r.