Menu

French Open postponed by a week and will now run from May 30 to June 13 amid COVID-19 crisis

French Open postponed by a week and will now run from May 30 to June 13 amid COVID-19 crisis
Roland Garros został oficjalnie przełożony przez sytuację epidemiczną we Francji. (Fot. Getty Images)
This year's French Open at Roland Garros has been postponed by one week and will now run from May 30 to June 13, with Wimbledon starting two weeks later.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Już wczoraj wieczorem taką wiadomość przekazała osoba z otoczenia organizatorów, potwierdzając informację gazety "L'Equipe". Pierwotnie paryskie zawody miały rozpocząć się 23 maja.

"Francuska Federacja Tenisowa (FFT) ma nadzieję, że restrykcje zostaną poluzowane do końca maja, co pozwoli na wpuszczenie na trybuny podczas turnieju większej liczby publiczności" - napisano w "L'Equipe".

Po zmianie rywalizacja na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa potrwa od 30 maja do 13 czerwca. Turniej zakończy się dwa tygodnie przed spodziewanym startem Wimbledonu.

Z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem we Francji od soboty obowiązuje ogólnokrajowy lockdown. Nowe ograniczenia mają pozostawać w mocy przez miesiąc. Wszystkie profesjonalne rozgrywki w tym kraju odbywają się bez udziału publiczności.

Ubiegłoroczna edycja French Open została przełożona z powodu pandemii i odbyła się dopiero jesienią, na przełomie września i października - z niewielką liczbą osób na trybunach. W singlu triumfowali wówczas Iga Świątek i Hiszpan Rafael Nadal.

Czytaj więcej:

Iga Świątek w finale French Open!

Turniej French Open może być przełożony

French Open: Hurkacz w ramach przygotowań zagra w czterech turniejach na "mączce"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 17.05.2021
  GBP 5.2602 złEUR 4.5298 złUSD 3.7288 złCHF 4.1347 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement