Menu

French Open: Hurkacz will play in four tournaments on "flour" in preparation

French Open: Hurkacz will play in four tournaments on "flour" in preparation
Za kilka dni polski tenisista znów będzie grał... (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz, starting on Sunday with the ATP Masters 1000 tournament in Monte Carlo, will start this year's clay court starts. The Polish tennis player is planning to perform in four events on this surface in preparation for the Grand Slam French Open.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Hurkacz odniósł w niedzielę życiowy sukces, triumfując w turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Miami. Dzięki temu awansował na 16., najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu. Wszystkie trzy dotychczasowe tytuły w tourze wywalczył w USA, właśnie na "betonie".

Na świętowanie 24-letni zawodnik nie miał zbytnio czasu, bowiem już za kilka dni zaczyna kolejny występ.

"Hubert dziś przyleciał do Monte Carlo. Wtorek poświęci na zorganizowanie sobie wszystkiego na miejscu i odpoczynek, a od środy rozpocznie treningi" - poinformował Michał Zawada, który odpowiada za kontakt z mediami w teamie Hurkacza.

Przyznał, że sukces wrocławianina odbił się szerokim echem. Otrzymał on wiele gratulacji od znanych osób, a zainteresowanie rozmową z nim są zgłosiły liczne media i to nie tylko te sportowe.

Rozpoczynające się w niedzielę prestiżowe zawody w Monako będą pierwszym w tym sezonie startem Hurkacza na "mączce". W planie ma potem jeszcze cztery turnieje na tego typu nawierzchni.

"Na ten moment kolejnymi występami będą imprezy ATP w Monachium, Madrycie i Rzymie, a następnie French Open. Oczywiście, wiele zależy od osiąganych przez Huberta wyników. Decyzje dotyczące dostosowania obciążeń startowych podejmować będzie na bieżąco w porozumieniu z trenerem Craigiem Boyntonem i odpowiadającym za przygotowanie fizyczne Przemysławem Piotrowiczem" - zaznaczył Zawada.

Z zaplanowanych na najbliższe tygodnie turniejów tenisista z Wrocławia najlepiej wspomina ten odbywający się w stolicy Hiszpanii, który ma rangę Masters 1000. Dwa lata temu, jako kwalifikant, dotarł w nim do 1/8 finału.

Wielkoszlemowe zmagania w Paryżu mają ruszyć 23 maja, ale niewykluczone, że z powodu COVID-19 zostaną opóźnione. 

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement