Menu

France wants to tighten controls to avoid a national lockdown

France wants to tighten controls to avoid a national lockdown
Na zdj.: dzisiejsze kontrole policji w Nicei. (Fot. Getty Images)
Controls of compliance with sanitary restrictions should be strengthened to avoid a national lockdown, said Prime Minister Jean Castex during yesterday's meeting with local prefects and directors of health agencies.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Nie chodzi o to, aby być za lub przeciw zamknięciu, ale aby zrobić wszystko, by go uniknąć" – napisał później na Twitterze szef francuskiego rządu.

Celem spotkania było stworzenie ram dla konsultacji, które zostaną przeprowadzone z lokalnymi władzami. Z informacji mediów wynika, że premier przypomniał o celach, które przyświecają strategii rządu w walce z Covid-19: zrobić wszystko, aby uniknąć lockdownu na terenie całego kraju i wzmocnić środki kontroli przestrzegania obostrzeń.

Premier wezwał także prefektów do przeprowadzenia dogłębnych konsultacji, optymalizacji kampanii szczepień oraz wprowadzenia testów śliny w szkołach.

W ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u 23 996 osób, w szpitalach zmarło 185 chorych – podała w sobotę Agencja Zdrowia Publicznego (SPF)

Z powodu zakażenia koronawirusem do szpitali przyjęto 1007 chorych, 208 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych zmniejszyła się o 141 i wynosi 24 989. Na oddziałach intensywnej terapii obecnie leczonych jest 3453 chorych.

Całkowita liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa od początku pandemii wzrosła do 86 332.

Czytaj więcej:

Francja: Pandemia koronawirusa nie zostanie opanowana przed latem 2022 roku

We Francji "tendencja sanitarna z ostatnich dni nie jest dobra"

Premier Francji: Najbliższe tygodnie będą decydujące w walce z pandemią

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.04.2021
  GBP 5.2235 złEUR 4.5481 złUSD 3.7978 złCHF 4.1279 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement