Menu

Formula 1: Kubica will take part in training at Silverstone

Formula 1: Kubica will take part in training at Silverstone
"Prowadzenie bolidu F1 jest zawsze czymś wyjątkowym, a szczególnie na takim torze jak Silverstone" _ stwierdził Kubica. (Fot. Getty Images).
For the third time this season, Robert Kubica will take part in Friday's training before the race for the Formula 1 Grand Prix. The test driver of Alfa Romeo Racing Orlen will take part in the 90-minute session scheduled for 12 o'clock at Silverstone.
Advertisement
News available in Polish

Przed tygodniem na tym samym obiekcie rywalizowano o GP Wielkiej Brytanii, ale Polaka wówczas zabrakło, ponieważ brał udział w wyścigach serii DTM w Belgii. W najbliższą niedzielę odbędzie się tam drugi wyścig - o jubileuszową GP z okazji 70-lecia pierwszego wyścigu mistrzostw świata, rozegranego w maju 1950 roku właśnie na Silverstone.

Kubica zasiądzie w bolidzie na co dzień prowadzonym przez Włocha Antonio Giovinazziego.

"Cieszę się, że wracam za kierownicę w tej wczesnej i intensywnej części sezonu. Prowadzenie bolidu F1 jest zawsze czymś wyjątkowym, a szczególnie na takim torze jak Silverstone. To obiekt o bogatej historii, który poddaje próbie zarówno człowieka, jak i maszynę. Dla sportów motorowych to jedno z najważniejszych miejsc i jazda tutaj, nawet bez kibiców, wiąże się z dodatkowymi emocjami. Moim nadrzędnym celem pozostaje jednak jak zwykle pomoc w rozwoju auta" - zaznaczył Polak, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Alfa Romeo.

Drugi trening odbędzie się w piątek o 16:00 Lokalnego czasu, trzeci - w sobotę o 12:00. Trzy godziny później rozpoczną się kwalifikacje, a niedzielny wyścig zaplanowano na godzinę 15:10.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement