Menu

Formula 1: Kubica 13th in Bahrain's first practice, Hamilton was the fastest

Formula 1: Kubica 13th in Bahrain's first practice, Hamilton was the fastest
Dzisiaj zadaniem Kubicy, który m.in. testował nowe opony przygotowane na sezon 2021, było ustawianie bolidu na niedzielny wyścig. (Fot. Getty Images)
Robert Kubica (Alfa Romeo Racing Orlen) scored 13th time today in his first practice before Sunday's Formula 1 Bahrain Grand Prix race, the 15th round of the World Championship. The fastest was Lewis Hamilton from Mercedes.
Advertisement
News available in Polish

Hamilton jedno okrążenie na torze Sakhir przejechał w czasie 1.29,033. Drugi rezultat, gorszy o 0,049 s, miał jego partner z zespołu Fin Valtteri Bottas, a trzeci ze stratą 0,967 s był Meksykanin Sergio Perez z Racing Point, który po sezonie odchodzi z tego teamu.

Polak, który w teamie Alfa Romeo Racing Orlen jest kierowcą testowym i rezerwowym, stracił do zwycięzcy 1,699 s. Drugi kierowca tego zespołu Włoch Antonio Giovinazzi miał 16. rezultat, gorszy od Hamiltona o 1,863 s.

Dzisiaj zadaniem Kubicy, który m.in. testował nowe opony przygotowane na sezon 2021, było ustawianie bolidu na niedzielny wyścig.

To był pierwszy trening Polaka od ponad trzech miesięcy. Ostatnio Kubica uczestniczył w treningu Alfa Romeo w sierpniu przed Grand Prix 70-lecia. Na brytyjskim torze Silverstone uzyskał wtedy 19. czas okrążenia. Wcześniej jeździł podczas drugiego treningu w Austrii i na Węgrzech.

Zgodnie z umową, Kubica ma w tym roku trenować pięć razy. Dzisiaj w Bahrajnie wyjechał na tor po raz czwarty, ostatni piąty trening zaliczy przed drugim wyścigiem w Bahrajnie (6 grudnia) o Grand Prix Sakhir albo przed kończącym sezon GP Abu Zabi (13 grudnia).

Czytaj więcej:

F1: Hamilton wygrał we Włoszech. Mercedes mistrzem świata konstruktorów

Brytyjczyk Lewis Hamilton po raz siódmy mistrzem świata Formuły 1

Formuła 1: Kubica wystąpi w treningach przed GP Bahrajnu i Abu Zabi

Formuła 1: Dwa wyścigi na Sakhir w Bahrajnie

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.01.2021
  GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement