Menu

Formula 1: Bottas is skiing and walking in the mountains

Formula 1: Bottas is skiing and walking in the mountains
"Jestem zdrowy, trzymam się z dala od ludzi i mam czas, żeby dużo trenować". (Fot. Getty Images)
Formula 1 world runner Valtteri Bottas trains in the mountains and prepares for the season. It is only known when this will start. The driver assured his fans that he would be ready, healthy and stay away from people.
Advertisement
News available in Polish

Jazda na nartach, chodzenie po górach, ćwiczenia w domowej siłowni - tak fiński kierowca Mercedesa spędza czas i szykuje formę. W niedzielę opublikował zdjęcia na Instagramie z góry Saana w swoim kraju.

"Mi wiedzie się bardzo dobrze. Jestem zdrowy, trzymam się z dala od ludzi i mam czas, żeby dużo trenować. Czuję się jak na długim zgrupowaniu, które ciągnie się jeszcze od przerwy zimowej" - przyznał.

Sezon Formuły 1 jest zawieszony i nie wiadomo, kiedy kierowcy dostaną możliwość ścigania się na torze. W tym roku nie odbył się żaden wyścig, mimo że zespoły były po testach i nawet treningach w Melbourne. Ostatecznie jednak zrezygnowano z rozegrania Grand Prix Australii. Powodem jest szerzący się na świecie koronawirus, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie społeczeństw.

Pierwszych osiem wyścigów zostało odwołanych lub przesuniętych. Na razie jednak nie wiadomo, czy nie będzie potrzeba kolejnych zmian w kalendarzu. Najwcześniej sezon zacznie się w połowie czerwca w Kanadzie.

"Jako kierowca nie mogę się już doczekać, aż wsiądę w bolid. Ale podkreślam, że najważniejsze jest w tej chwili bezpieczeństwo ludzi" - dodał Bottas na Instagramie i zwrócił się bezpośrednio do kibiców: "Dziękuję, że czekacie. My też czekamy. Proszę, wykorzystajcie ten czas najlepiej jak potraficie".

Czytaj więcej:

Świat sportu sparaliżowany pandemią koronawirusa

Formuła 1: GP Holandii, Hiszpanii i Monako przełożone z powodu koronawirusa

Formuła 1: Ecclestone zostanie ojcem w wieku 89 lat

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement