Menu

Michael Schumacher had “that little bit extra” compared to Lewis Hamilton: Fernando Alonso

Michael Schumacher had “that little bit extra” compared to Lewis Hamilton: Fernando Alonso
Nie od dziś wiadomo, że Alonso (po lewej) i Hamilton (po prawej) nie są zaprzyjaźnieni. (Fot. Getty Images)
Fernando Alonso recently opened up about the biggest question in Formula 1- Lewis Hamilton vs Michael Schumacher. The Spaniard’s answer was a testament to his experience in the sport.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Tą wypowiedzią przed wyścigiem o Grand Prix Niemiec na torze Nuerburgring, który odbędzie się 11 października, Hiszpan chyba nikogo nie zaskoczył. Nie od dziś wiadomo, że obaj kierowcy - on i Hamilton - nie są zaprzyjaźnieni, ich wzajemne stosunki są poprawne, choć chłodne.

Alonso poproszony o komentarz dotyczący obecnej sytuacji, gdy w Niemczech Hamilton wygrywając wyścig, wyrówna rekordowe osiągnięcie Schumachera - 91 zwycięstw w wyścigach GP F1 stwierdził, że "Hamilton jest bardzo dobry i zapewne jeszcze w tym sezonie odniesie 91. zwycięstwo, a później być może kolejne, ale osiągnięcie Schumachera stawiam wyżej".

Poproszony o wyjaśnienie zauważył, że Hamilton nie dominuje z taką przewagą, jaką w swoim najlepszym okresie miał Schumacher.

"Lewisowi zdarzyło się przegrywać z zawodnikami ze swojego teamu. Tak było wtedy, gdy Niko Rosberg zdobył tytuł mistrza świata, i wiele lat temu, gdy w barwach McLarena pokonał go Jenson Button. Takie wpadki Michaelowi się nie zdarzały" - wyjaśnił Alonso.

Zdaniem Hiszpana, Schumacherowi, który według niego miał największy talent w historii Formuły 1, rekordowe statystyki trochę pokrzyżował właśnie on sam, gdy w 2005 i 2006 roku w barwach Renault zdobył tytuły mistrza świata. Po tym sukcesie przeszedł do Ferrari, aby nadal zwyciężać, ale to już mu się więcej razy nie udało.

"To ja przerwałem zwycięską passę Schumachera w 2005 roku" - przypomniał 39-letni Hiszpan, który w 2021 roku po dwuletniej przerwie wróci do rywalizacji w F1. Na początku lipca Alonso podpisał kontrakt z Renault.

Po sezonie 2018 Hiszpan, wtedy kierowca zespołu McLaren, wycofał się ze startów w mistrzostwach świata F1. Powodem były słabe wyniki, jakie uzyskiwał za kierownicą McLarena. Jego bolid osiągami znacznie odbiegał od sprzętu kierowców Mercedesa, Ferrari czy Red Bulla.

Czytaj więcej:

Media: Alonso ma podpisać kontrakt z Renault

Hamilton: Wyrównanie rekordu Schumachera nie jest priorytetem

Formuła 1: W Rosji Hamilton może dogonić Schumachera

Lewis Hamilton: Władze FIA chcą mnie przystopować

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.05.2021
  GBP 5.2720 złEUR 4.5764 złUSD 3.7861 złCHF 4.1723 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement