Menu

Forbes reveals Naomi Osaka is world’s highest-paid female athlete ever

Forbes reveals Naomi Osaka is world’s highest-paid female athlete ever
22-letnia tenisistka ma haitańsko-japońskie pochodzenie, ale w ubiegłym roku zrezygnowała z amerykańskiego obywatelstwa. (Fot. Getty Images)
In its daily cover story today, Forbes reveals that acclaimed tennis star Naomi Osaka has become the highest-paid female athlete ever. Osaka’s record $37.4 million in earnings surpasses Serena Williams, who, with $36 million in earnings, previously held the title as the world’s highest-earning female athlete.
Advertisement
News available in Polish

Forbes pod uwagę bierze zarówno nagrody sportowe, jak i wpływy z reklam przed opodatkowaniem. W publikowanych zestawieniach od 1990 roku wśród kobiet zawsze na pierwszym miejscu była tenisistka.

Natomiast od 2004 roku pierwsze miejsce za każdym razem do tej pory należało albo do Szarapowej, albo do Sereny Williams. Przez ostatnie 12 miesięcy Amerykanka zarobiła 36 mln i zajęła w najnowszym zestawieniu drugie miejsce.

22-letnia Osaka od czerwca ubiegłego roku wygrała tylko dwa turnieje i obecnie w światowym rankingu jest dziesiąta. Lukratywne kontrakty sponsorskie zapewniły jej jednak wcześniejsze wielkoszlemowe sukcesy - w 2018 roku triumfowała w US Open, a kilka miesięcy później w Australian Open.

Lista 100 najlepiej zarabiających ludzi sportu zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu. Na razie wiadomo jedynie, że po raz pierwszy od 2016 roku znajdą się na niej dwie kobiety - Osaka na 29., a Williams na 33. miejscu.

Czytaj więcej:

Naomi Osaka rezygnuje z obywatelstwa USA

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement