Menu

Football fever in Denmark: We are waiting for a miracle from 29 years ago to repeat

Football fever in Denmark: We are waiting for a miracle from 29 years ago to repeat
Duńska drużyna narodowa ma świetne notowania i budzi nadzieje Duńczyków odnośnie mistrzostw Europy. (Fot. Getty Images)
After three World Cup qualifiers, the Danish national team has nine points and a goal balance of 14-0, which means that before the European Championship (June 11 - July 11) the expectations have become enormous, and the media are asking for the miracle of 1992 and the gold medal to be repeated.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Z taką drużyną nie mamy obecnie przeciwnika nie do pokonania w całej Europie" - skomentował wczorajsze zwycięstwo w Wiedniu 4:0 nad Austrią, 2:0 z Izraelem 25 marca i aż 8:0 nad Mołdawią w niedzielę dziennik "Ekstrabladet".

"Rzuciliśmy rękawicę wszystkim uczestnikom Euro i to oni niech się teraz nas boją" - skomentował kanał telewizji TV2 zwracając uwagę na fakt, że jeżeli nic się nie zmieni to trzy mecze grupowe z Finlandią, Belgią i Rosją Dania rozegra u siebie w Kopenhadze - jak zapowiedział rząd z kibicami.

"Politiken" napisał, że jest to najlepsza drużyna od przynajmniej 20 lat - to miały być ME byłego selekcjonera Age Hareide (2016-2020), który przybył z Norwegii i może pochwalić się aż 34 meczami z rzędu bez porażki. Koronawirus pokrzyżował mu jednak plany i odwołał ME w ubiegłym roku, ale jego następca Kasper Hjulmand nic nie zmienił, a tylko dopracował zbudowany przez cztery lata zespół".

Hareide, który po zakończeniu pracy z reprezentacją Danii został trenerem norweskiego Rosenborg Trondheim wyjaśnił, że obecna reprezentacja jest efektem konsekwentnej budowy drużyny przez kilka lat bez żadnej ingerencji federacji i żadnych zaskakujących ruchów i eksperymentów.

"Jak zaczynałem pracę to dostałem od działaczy carte blanche i bez względu na słabe początkowo wyniki nikt nie ingerował w moją pracę. Dzisiaj ci piłkarze grają ze sobą już tak długo, że w reprezentacji czują się i rozumieją ze sobą jak w klubie"- wyjaśnił.

Dziennik "BT" napisał, że bilans bramkowy eliminacji do MŚ świadczy tylko o "arsenale ciężkiej broni" jaką dysponuje Hjulmand przed ME.

"Staramy się oceniać obiektywnie, lecz pokażcie lepszą obecnie drużynę w Europie, więc czekamy na turniej, który to zweryfikuje" - ocenił "Esktrabladet".

Turniej miał się pierwotnie odbyć w ubiegłym roku, ale został przełożony z powodu pandemii COVID-19. Miesięczne zmagania mają rozpocząć się 11 czerwca.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement