Menu

Football: Legia Warsaw wins in extra time with Spartak Moscow

Football: Legia Warsaw wins in extra time with Spartak Moscow
W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe ze Spartakiem 1:0, strzelając gola w doliczonym czasie. (Fot. Natalia Kolesnikova/AFP/Getty Images)
On Wednesday, Legia Warsaw won against Spartak Moscow 1-0 (0-0) in the 1st round of group C of the Europa League in the 2021/22 season.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Przez większą część meczu wydawało się, że z taką Legią Spartak może przegrać tylko przez przypadek, niezwykły zbieg okoliczności" - ocenia Sport Express. Wypomina drużynie z Warszawy, że zajmuje 16. miejsce w ekstraklasie i ten wynik "odzwierciedla realny stan" polskiego klubu. Zdaniem komentatora, Legia jest obecnie "nijaka", a poszczególni piłkarze Spartaka są lepsi niż jej gracze. Niemniej, "w ostatnich 20 minutach Legia okazała się szybsza, dokładniejsza i konkretniejsza" - przyznaje Sport Express.

Portal ostrzega, że po tego rodzaju przegranych pojedynkach "nie ma odwrotu". "Po meczu z FK Chimki (w lidze rosyjskiej - przyp. red.) wszyscy niemal mówili, że spotkania z Legią i CSKA będą decydujące", jednak wygrana z FK Chimki "nie była początkiem ozdrowienia, a konwulsjami przedśmiertnymi" - podsumowuje komentator.

W podobnym tonie opisuje wynik wczorajszego pojedynku portal Championat.com, który przypomina, że po meczu z FK Chimki "pojawiła się słaba nadzieja", że Spartak "zdrowieje".

Właściciel klubu Leonid Fiedun przed wczorajszym meczem żądał, "by zmyć hańbę z 2011 roku" (czyli przegraną Spartaka z Legią - przyp. red.), jednak "drużyna go nie posłuchała" - relacjonuje rosyjski portal. Analizując przebieg meczu komentator ocenia, że Spartak wyraźniej demonstrował chęć kontrolowania piłki i stworzył sporo "nie całkowitych okazji, ale połowicznych, chociażby do jednego gola".

"0:1. Spartak znów przegrywa z Legią, ulegając w ostatnich minutach. To trochę dziwna porażka, ale klasyczna, zarówno dla Spartaka, jak i ogółem dla rosyjskich klubów w Europie" - podsumowuje Championat.com.

Czytaj więcej:

Piłkarska LE: Legia zagra w grupie z Napoli, Leicester i Spartakiem Moskwa

El. MŚ 2022: Awaryjne powołania do reprezentacji Polski

Liga Europy: Legia rozpoczyna walkę w trudnej grupie

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.10.2021
  GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement