Menu

Federer: This is not the time for long trips and family separation

Federer: This is not the time for long trips and family separation
Ostatni rok, nie tylko z powodu pandemii COVID-19, skłonił Federera do przemyśleń i zmiany życiowych priorytetów. (Fot. Getty Images)
The famous Swiss tennis player Roger Federer, a 20-time Grand Slam tournament winner, admitted that it was not only health matters that meant that he would not appear at the Australian Open starting on February 8. 'This is not the time for long trips' - he noted.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Priorytetem światowej gwiazdy tenisa jest obecnie rodzina, a nie kolejne sukcesy na kortach.

"Mam 39 lat i czworo dzieci, wygrałem 20 turniejów Wielkiego Szlema. To nie jest już dla mnie czas na długie wyjazdy i rozłąkę z rodziną dłużej niż pięć tygodni" - miał powiedzieć Szwajcar Andre Sa, byłemu brazylijskiemu tenisiście, który jest obecnie dyrektorem ds. public relations zawodników w Australian Open. Zacytowała je strona tennisworldusa.com.

Wcześniej nieobecność byłego lidera światowego rankingu w tegorocznej rywalizacji w Melbourne tłumaczona była wyłącznie formą fizyczną i brakiem powrotu do pełni sił i formy po dwóch operacjach kolana w 2020 roku.

Federer w wywiadzie dla szwajcarskiego magazynu "Gala" podkreślił, że ostatni rok, nie tylko z powodu pandemii COVID-19, skłonił go do przemyśleń i zmiany życiowych priorytetów.

"Przez ostatnie 20 lat moje życie przebiegało w nieustannym ruchu. W domu udało mi się być w tym czasie najdłużej pięć, sześć tygodni. Przerwa, którą ostatnio miałem, była naprawdę dobra i potrzebna. Spędziłem i spędzam tak wiele czasu z rodziną. Mirka jest najlepszą matką i najlepszą żoną. Podczas całej kariery zawsze mnie wspierała. Jeśli ktoś jest dla ciebie naprawdę ważny, w grę wchodzą prawdziwe emocje, to pokerowa twarz rozpływa się jak cukier" - tłumaczył Federer.

Dodał, że zakończy karierę, gdy przestaną działać trybiki w jego organizmie.

"Jeśli trybiki przestaną działać, powiem: koniec. Na pewno, po zakończeniu kariery, będę chciał mieszkać w Szwajcarii. To absolutnie mój ulubiony kraj" - dodał.

W 2020 r. Federer wystąpił tylko w jednym turnieju - Australian Open. W Melbourne przegrał w półfinale z Serbem Novakiem Djokovicem. Po tym meczu poddał się pierwszej operacji prawego kolana, a gdy zawieszono rywalizację z powodu pandemii, zdecydował się na drugi zabieg. Poinformował o nim w czerwcu, dodając, że w tym sezonie na kort już nie wróci.

Jesienią twierdził, że czuje się znacznie lepiej i był na liście uczestników Australian Open. W połowie grudnia wyznał, że nie jest pewien startu na antypodach, a ostatecznie 28 grudnia poinformował, że nie zagra w Melbourne.

Czytaj więcej:

Australian Open: Udział Rogera Federa pod znakiem zapytania

Rankingi ATP i WTA: Djokovic i Barty wciąż na prowadzeniu

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement