Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ex-Roma and Italy player Tommasi new Mayor of Verona

Ex-Roma and Italy player Tommasi new Mayor of Verona
48-letni Tommasi to niegdyś piłkarz takich klubów jak: Hellas Werona, AS Roma, hiszpańskiego Levante czy angielskiego Queens Park Rangers. (Fot. Emilio Andreoli/Getty Images)
Former Roma and Italy midfielder Damiano Tommasi has been elected the Mayor of Verona. The 48-year-old beat incumbent Federico Sboarina in a run-off with 54.4% of the vote compared to 46.6%.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

48-letni Tommasi, który był kandydatem centrolewicy, to niegdyś piłkarz takich klubów, jak Hellas Werona, AS Roma, hiszpańskiego Levante, angielskiego Queens Park Rangers czy chińskiego Tianjin Teda. Pod koniec kariery dołączył do amatorskiej drużyny Sant'Anna d'Alfaedo, gdzie występował wspólnie z dwoma braćmi. W latach 1998-2003 rozegrał 25 spotkań w reprezentacji Italii i zdobył w nich dwa gole.

Po zakończeniu przygody z futbolem został działaczem sportowym, był m.in. szefem włoskiego związku zawodowego piłkarzy, i społecznym. Angażował się w wiele akcji charytatywnych.

Media przypominają, że centrolewica nie wygrała wyborów w Weronie od 15 lat.

Komentując pierwsze wyniki wyborów, lider centrolewicowej Partii Demokratycznej Enrico Letta oświadczył, że "zapowiada się wielkie zwycięstwo" tego ugrupowania i całego bloku. Według mediów, kandydaci centrolewicy wygrali także m.in. w Parmie, Piacenzy, Monzy i Alessandrii. "Centroprawica może pocieszyć się zwycięstwem w miastach Lukka i Frosinone" - zauważa "Corriere della Sera".

Frekwencja we wczorajszych wyborach wyniosła 42 procent - ogłosiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. To duży spadek w porównaniu z pierwszą turą, gdy było 54 procent.

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 09.08.2022
  GBP 5.5646 złEUR 4.7021 złUSD 4.5919 złCHF 4.8239 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement