Europa League: Manchester United on course for semis after win at Granada, Slavia hold Arsenal

Pierwszego gola dla Manchesteru United zdobył wczoraj Marcus Rashford (nr 10). (Fot. Getty Images)
Manchester United defeated Spanish club Granada 2-0 in the first leg of their Europa League quarter-final tie in Spain on Thursday, while Arsenal conceded a stoppage-time equaliser in a 1-1 draw at home to Czech champions Slavia Prague.

"Czerwone Diabły", które przygodę z europejskimi pucharami zaczęły od Ligi Mistrzów, wygrały wczoraj na wyjeździe z Granadą 2:0. Pierwszego gola zdobył Marcus Rashford. To jego 19. klubowe trafienie w tym sezonie, a ósme w rywalizacji międzynarodowej.

Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik z rzutu karnego ustalił Portugalczyk Bruno Fernandes.

Jeżeli zespół trenera Ole Gunnara Solskjaera, który wcześniej w LE uporał się z Realem Sociedad San Sebastian i Milanem, nie zaprzepaści zaliczki w rewanżu, to w półfinale trafi na lepszego w dwumeczu między Ajaksem Amsterdam a Romą.

W połowie rywalizacji bliżej awansu są rzymianie, którzy wygrali w Holandii 2:1.

Gospodarze prowadzili do przerwy po bramce Davy'ego Klaassena, a krótko po przerwie mieli świetną okazję do podwyższenia - rzutu karnego jednak nie wykorzystał Serb Dusan Tadic, którego strzał z 11 metrów obronił hiszpański bramkarz Romy Pau Lopez.

Cztery minuty później wyrównał Lorenzo Pellegrini, a w końcówce brazylijski obrońca Ibanez przechylił szalę na stronę gości.

Dinamo Zagrzeb przegrało z Villarrealem 0:1, a tuż przed przerwą z "jedenastki" bramkarza miejscowych pokonał Gerard Moreno. To 24. trafienie w 33. występie w tym sezonie najlepszego snajpera hiszpańskiej ekipy.

W ostatniej parze ćwierćfinałowej Arsenal Londyn zremisował ze Slavią Praga 1:1.

Piłkarzom ze stolicy Czech wyraźnie służy brytyjskie powietrze. W 1/16 finału wyeliminowali oni Leicester City, a w kolejnej rundzie Rangers FC. W obu przypadkach po remisach na własnym terenie, wygrali po 2:0 na boiskach rywali.

Na Emirates Stadium czystego konta nie zachowali, ale także nie przegrali. W 86. minucie po zagraniu Gabończyka Pierre-Emericka Aubameyanga do siatki gości piłkę posłał inny wprowadzony krótko wcześniej na boisko piłkarz - Iworyjczyk Nicolas Pepe.

Strata gola nie załamała jednak podopiecznych trenera Jindricha Trpisovsky'ego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry po rzucie rożnym wyrównał uderzeniem głową obrońca Tomas Holes. To jego pierwszy w karierze gol w europejskich pucharach.

"Sen trwa. Rewelacyjny remis Slavii w Londynie" - napisał tuż po zakończeniu spotkania czeski "Sport".

Slavia w ćwierćfinale LE grała poprzednio dwa lata temu, a wyeliminowała ją inna drużyna londyńska - Chelsea. Przejść ćwierćfinał prażanom udało się tylko w 1996 roku, kiedy po dwumeczu z Romą zameldowali się w czołowej czwórce ówczesnego Pucharu UEFA. Na tym etapie nie sprostali wówczas Girondins Bordeaux.

Półfinały odbędą się 29 kwietnia i 6 maja. Finał ma zostać rozegrany 26 maja w Gdańsku.