Menu

Euro 2020: Doubts grow over Dublin as venue because of Covid restrictions

Euro 2020: Doubts grow over Dublin as venue because of Covid restrictions
Polska nie zagra w Dublinie? Tak się stanie, jeśli Irlandia nie wpuści kibiców na stadion. (Fot. Getty Images)
Fears over Dublin hosting Euro 2020 games have grown after the FAI told Uefa it is unable to provide assurances on minimum spectator numbers.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Irlandzki Związek Piłki Nożnej, kierując się radą i wskazówkami rządu, poinformował dziś UEFA, że z powodu pandemii COVID-19 nie jest obecnie w stanie zapewnić minimalnej liczby widzów na meczach EURO mających odbyć się w Dublinie w czerwcu" - napisano w oświadczeniu FAI.

UEFA już wcześniej zapowiedziała, że oczekuje do 7 kwietnia gwarancji od 12 miast-organizatorów dotyczących udziału przynajmniej części kibiców i nie będzie organizować meczów na obiektach bez publiczności.

"Złożyliśmy dziś swoje zgłoszenie do UEFA i teraz czekamy na ich odpowiedź po rozpatrzeniu zgłoszeń ze wszystkich 12 miast-gospodarzy" - przekazał dyrektor FAI Jonathan Hill. Ostateczna decyzja w sprawie stadionów spodziewana jest na Kongresie UEFA 20 kwietnia.

Zgodnie z pierwotnym planem, Dublin ma być gospodarzem trzech meczów fazy grupowej i jednego w 1/8 finału. To ważne miasto dla polskich piłkarzy, bowiem mają tam zaplanowane dwa spotkania grupy E: 14 czerwca ze Słowacją i 23 czerwca ze Szwecją.

Natomiast mecz biało-czerwonych z Hiszpanią (19 czerwca) odbędzie się w Bilbao, które już potwierdziło, że rozgrywane w tym mieście spotkania obejrzą z trybun kibice. Zajętych może być 25 procent miejsc, czyli ok. 13 tysięcy.

Podobną deklarację złożyło już kilka innych miast, m.in. Amsterdam i Glasgow.

Czytaj więcej:

Zbigniew Boniek: Sportowcy powinni zostać zaszczepieni

Euro 2020: Mecze we Włoszech z kibicami

​Euro 2020: Mecz Hiszpanii z Polską z udziałem kibiców

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement