Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Erling Haaland's ice cream has sparked debate on healthy food

Erling Haaland's ice cream has sparked debate on healthy food
Erling Haaland wielokrotnie podkreślał, iż odżywia się tylko zdrowymi produktami w jak najbardziej naturalnej postaci. (Fot. Getty Images)
The ice cream called 'Haaland Is', which appeared on the Norwegian market in April, has sparked a debate on healthy food, as the Manchester City footballer has repeatedly stressed that he only eats healthy products in the most natural form possible and unprocessed.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Lody firmowane przez Erlinga Haalanda należą do grupy żywności ultra przetworzonej, zawierają ok. 20 składników w tym osiem tzw. E, chemicznych dodatków do żywności, a jako śmietankowe zawierają zaledwie 15 procent tego produktu - opisał komentator kulinarny Kristoffer Gregersen na Instagramie.

Inni eksperci zwrócili uwagę na fakt, że w wielu wywiadach piłkarz opowiadał o tym jak pije tylko wodę wielokrotnie filtrowaną, mięso pochodzi z małych prywatnych hodowli, a mleko i ryby przywożone są dla niego z Norwegii.

"Trzeba mieć podwójną moralność, aby reklamować produkt, którego samemu się nie spożywa" - skomentował Gregersen na antenie kanału telewizji NRK.

Ekspertka Ida Gran-Jansen powiedziała z kolei na antenie TV2, że najgorsze w tym wszystkim jest to, że Haaland jest idolem młodzieży, a szczególnie dzieci, które masowo spożywają lody w opakowaniu z jego wizerunkiem - posiadając taki wpływ mógłby reklamować na przykład warzywa, a nie pseudo lody".

Gregersen dodał, że 85-gramowe opakowanie "Haaland Is" kosztuje 2,8 euro, czyli za litr aż 33 euro - jak zawsze pieniądz nie posiada moralności i zawsze chodzi o to, aby zarobić jak najwięcej".

Czytaj więcej:

Norweski piłkarz Erling Haaland kupił kolejny samolot

Erling Haaland wraca do najwyższej formy

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.05.2024
  GBP 4.9798 złEUR 4.2572 złUSD 3.9175 złCHF 4.3052 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement