English league: Bednarek team broke the winning series of the leader

Remis zakończył imponującą passę 12 zwycięstw piłkarzy Manchester City. (Fot. Getty Images)
Southampton FC, with Jan Bednark in the squad, drew at home with leader Manchester City 1-1 in the 23rd round of the English league. So the impressive series of Pep Guardiola players has ended - they previously won 12 consecutive league games.

Gospodarze objęli prowadzenie już w siódmej minucie, gdy do siatki trafił Kyle Walker-Peters. "The Citizens" dość długo grali poniżej oczekiwań, ale w drugiej połowie ruszyli do odrabiania straty.

Wyrównującą bramkę zdobył w 65. minucie Hiszpan Aymeric Laporte, a asystę zaliczył Kevin De Bruyne. Słynny Belg też mógł później strzelić gola, lecz trafił w słupek.

Bednarek w pierwszej połowie zobaczył żółtą kartkę, a w 71. minucie został zmieniony.

Manchester City prowadzi w tabeli z dorobkiem 57 punktów. Wyprzedza o dwanaście Liverpool, ale "The Reds" rozegrali dwa mecze mniej - w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Crystal Palace.

Southampton zajmuje 12. miejsce z 25 punktami.

W ważnym spotkaniu dla losów walki o awans do Ligi Mistrzów West Ham United, bez Łukasza Fabiańskiego w składzie, uległ na wyjeździe Manchesterowi United 0:1. Gola w doliczonym czasie gry strzelił Marcus Rashford.

Dzięki zwycięstwu ekipa z Old Trafford awansowała kosztem WHU na czwarte miejsce (38 pkt), a londyńczycy spadli na piąte - 37.

Leeds United, z Mateuszem Klichem grającym do 80. minuty, uległ u siebie Newcastle United 0:1.

Aston Villa pokonała na wyjeździe słabo spisujący się w ostatnich miesiącach Everton 1:0. W zwycięskiej ekipie cały mecz zagrał Matty Cash, który został ukarany żółtą kartką.

W trakcie meczu doszło do skandalicznej sytuacji - po zdobytym golu (Argentyńczyk Emiliano Buendia tuż przed przerwą) w kierunku piłkarzy gości poleciały z trybun plastikowe butelki. Trafiony został m.in. Cash, ale nic poważnego mu się nie stało.