Menu

Elon Musk overtakes Bezos to become world’s richest person

Elon Musk overtakes Bezos to become world’s richest person
Muskowi rozgłos w tym roku przyniosło także przeprowadzenie przez jego inną firmę SpaceX udanej załogowej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). (Fot. Getty Images)
Elon Musk, the outspoken entrepreneur behind Tesla Inc. and SpaceX, is now the richest person on the planet.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Osobiste bogactwo Muska wzrosło dzięki zeszłorocznemu, ponad 8-krotnemu wzrostowi akcji Tesli, która stała się najcenniejszym producentem samochodów na świecie.

Dzięki wzrostowi akcji Tesli na giełdzie na Wall Street, których jest właścicielem w 18 proc., ten 49-letni przedsiębiorca wyprzedził Bezosa pod względem wartości majątku.

Podczas gdy akcje Tesli, które ponad 8-krotnie zwiększyły swą wartość w 2020 roku i nadal rosną, wczoraj majątek Muska, urodzonego w RPA inżyniera z wykształcenia, osiągnął wartość 188,5 miliarda dolarów na otwarciu nowojorskiej giełdy, przewyższając o 1,5 mld dolarów majątek Bezosa.

Oprócz rozwoju Tesli, Muskowi rozgłos w tym roku przyniosło także przeprowadzenie przez jego inną firmę SpaceX udanej załogowej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Był to pierwszy lot załogowy z USA od prawie 10 lat. Równocześnie po raz pierwszy w kosmos wyniósł astronautów statek wyprodukowany przez prywatną firmę.

Według magazynu "Forbes", w rankingu miliarderów Musk nadal zajmuje drugie miejsce za Bezosem, a różnica między ich majątkami wynosi 7,8 mld dolarów. Wynika to z różnych przyjętych metod obliczania wartości majątku.

Czytaj więcej:

Historyczny lot SpaceX i NASA. Astronauci dotarli do ISS

Politycy, celebryci i miliarderzy padli ofiarą hakerów na Twitterze

Elon Musk zaprezentował chip mózg-komuter

Elon Musk jest już bogatszy niż Mark Zuckerberg

Elon Musk zakażony koronawirusem

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.04.2021
  GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement