Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Euro 2024: Danish federation appeals to fans. "Don't jump on the stands, they might collapse"

Euro 2024: Danish federation appeals to fans. "Don't jump on the stands, they might collapse"
Trybuny stadionu Parken w Kopenhadze mogą nie wytrzymać wibracji wzbudzanych przez skaczący tłum. (Fot. Marvin Ibo Guengoer - GES Sportfoto/Getty Images)
Tickets for tomorrow's European Championship qualifying match between Denmark and Finland in Copenhagen have sold out, so the host soccer federation (DBU) has issued an appeal to fans not to jump rhythmically in the stands because Parken Stadium.... could collapse.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Zainteresowanie jest ogromne, ponieważ będzie to szczególny mecz dla obu drużyn. Właśnie na tym samym stadionie 12 czerwca 2021 roku w pierwszym meczu Euro 2021 Duńczyk Christian Eriksen miał atak serca i jeszcze na murawie lekarze walczyli o jego życie.

Mecz został przerwany, a po jego wznowieniu duńscy piłkarze nie byli w stanie się skoncentrować i przegrali 0:1.

Teraz na spotkanie na stadionie Parken nie ma już biletów, a jedna z trybun po przeanalizowaniu technicznych parametrów okazała się nie być przystosowana do masowego rytmicznego skakania kompletu widzów, ponieważ takie obciążenie jest silniejsze niż obecny limit wytrzymałości trybun.

Istniejący od 1911 roku stadion przeszedł gruntowną modernizację w 1992 roku i posiada miejsca dla 38 tysięcy widzów. Po 30 latach eksploatacji przeszedł właśnie inspekcję techniczną. Zarządcy obiektu zwrócili uwagę na konstrukcję trybun i ich limit obciążenia. W najgorszym wypadku mogą one nie wytrzymać wibracji wzbudzanych przez skaczący tłum.

Rzecznik DBU Jakob Hoeyer wyjaśnił dziennikowi "BT", że raport techniczny nie jest ciekawy i obiekt przejdzie w najbliższym czasie kolejne szczegółowe badania.

"Dlatego na wszelki wypadek zwróciliśmy się do kibiców, aby nie skakali równo i razem, zwłaszcza że mecz ten będzie szczególny ze względu na wydarzenia sprzed niecałych dwóch lat. Media podkreśliły, że szkoda tylko, iż w tym meczu nie zagra Eriksen, który jest kontuzjowany. Z drugiej strony, może to i dobrze, ponieważ euforia byłaby jeszcze większa" - oświadczył Hoeyer.

Mecze na stadionie Parken rozgrywają reprezentacja Danii oraz stołeczny klub FCK Kopenhaga.

Czytaj więcej:

El. ME 2024: Marcus Rashford nie zagra w reprezentacji Anglii

El. ME 2024: Kadra Santosa już po treningu, oczekiwanie na Salamona

El. ME 2024: Na początek szlagiery we Włoszech i Francji, Polska z Czechami i Albanią

El. ME 2024: Bereszyński nie zagra, dodatkowe powołanie dla Puchacza

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 22.09.2023
  GBP 5.3020 złEUR 4.6069 złUSD 4.3269 złCHF 4.7752 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement