Menu

Eight more deaths and 295 new cases of COVID-19 confirmed in Ireland

Eight more deaths and 295 new cases of COVID-19 confirmed in Ireland
Liczba zakażonych w Irlandii wzrosła do 2 910. (Fot. Getty Images)
Eight more people who were diagnosed with COVID-19 in the Republic of Ireland have died, the Department of Health confirmed.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Zarówno liczba nowych zgonów, jak i zachorowań jest podobna do tych, które odnotowano przez ostatnie kilka dni. Jak przekazano, średnia wieku zmarłych to 86 lat, a sześć spośród nich miało choroby współtowarzyszące.

Tymczasem irlandzki rząd zawarł wczoraj porozumienie z 19 prywatnymi szpitalami, dzięki czemu w czasie epidemii publiczna służba zdrowia będzie mogła użyć ich zasobów zarówno do leczenia chorych z Covid-19, jak i pozostałych.

P.o. premiera Leo Varadkar poinformował, że dzięki temu publiczna służba zdrowia będzie mogła korzystać z dodatkowych 11 tys. łóżek szpitalnych, 2 300 łóżek do opieki dziennej, tysiąca pojedynczych pokoi szpitalnych, które mogą być użyte przez osoby wymagające izolacji, oraz 47 łóżek na oddziałach intensywnej terapii.

Ponadto, zyska dostęp do dodatkowych 194 respiratorów i dziewięciu laboratoriów. Minister zdrowia Simon Harris powiedział, że umowa zwiększa możliwości publicznej służby zdrowia o 17 proc.

Czytaj więcej:

Irlandia: Rząd wprowadza restrykcje w walce z koronawirusem i pomaga gospodarce

Epidemia "wywoła w Irlandii recesję i duży wzrost bezrobocia"

Irlandia: Rząd jeszcze bardziej ogranicza możliwość wychodzenia z domów

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.04.2021
  GBP 5.2235 złEUR 4.5481 złUSD 3.7978 złCHF 4.1279 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement