Menu

EasyJet CEO criticises testing requirements in Britain's travel restart plan

EasyJet CEO criticises testing requirements in Britain's travel restart plan
Boris Johnson nie złożył wczoraj żadnych deklaracji, czy wznowienie podróży zagranicznych - co wstępnie planowane jest na 17 maja - będzie możliwe w tym terminie. (Fot. Getty Images)
The chief executive of British airline easyJet criticised some of the government's plans to restart travel, saying COVID-19 tests should not be required for passengers travelling to low-risk destinations.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Brytyjskie linie lotnicze i przemysł turystyczny z rozczarowaniem przyjęły wczorajsze ostrzeżenie premiera Borisa Johnsona, który przyznał, że "jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, kiedy mieszkańcy Wielkiej Brytanii polecą na zagraniczne wakacje". To może oznaczać, że międzynarodowe podróże mogą zostać wznowione później niż planowana data 17 maja.

"Wciąż mamy zbyt wiele niewiadomych" - ocenił dzisiaj prezes easyJet, Johan Lundgren. Jego zdaniem, proponowany przez rząd system sygnalizacji świetlnej, klasyfikujący kraje niskiego ryzyka jako zielone, a kraje o wyższym ryzyku jako czerwone, ma sens, ale podróż do "krajów zielonych" nie powinna wymagać od pasażerów wykonania dwóch testów na koronawirusa.

"To nie ma dla mnie sensu, ponieważ może to zwiększyć koszty i spowodować inne problemy" - stwierdził w rozmowie z BBC. Dodał, że koszt testów na Covid-19 czasami przekraczał ceny biletów easyJet. "A to oznacza, że zagraniczne podróże nie będą dla wszystkich; będą tylko dla tych, których stać na takie badanie" - wskazał.

Jednak zapytany, czy w lipcu i sierpniu mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli polecieć do popularnych miejsc, takich jak Hiszpania i Grecja bez ograniczeń, Lundgren odpowiedział: "Tak, zdecydowanie tak myślę".

Podkreślił przy tym, że easyJet nadal omawia z rządem kwestie związane z ponownym wznowieniem międzynarodowych podróży. Wczoraj premier Johnson oświadczył, że informacje na ten temat zostaną podane "w dalszej części tygodnia".

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.09.2021
  GBP 5.3815 złEUR 4.5912 złUSD 3.9276 złCHF 4.2307 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement