Menu

Dr Anthony Fauci powiedział, że w USA rośnie liczba przypadków Covid-19 z powodu niezaszczepionych A

Dr Anthony Fauci powiedział, że w USA rośnie liczba przypadków Covid-19 z powodu niezaszczepionych A
Fauci: "Problem mamy głównie z niezaszczepionymi osobami, praktycznie błagamy ich, aby się zaszczepili". (Fot. Getty Images)
Dr. Anthony Fauci said Sunday that the US is 'going in the wrong direction' as the number of Covid-19 cases continues to rise, particularly among unvaccinated Americans.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Główny doradca medyczny Białego Domu poinformował, że czołowi urzędnicy państwowi "aktywnie rozważają" rekomendowanie maseczek dla osób zaszczepionych. Jego zdaniem, można zasugerować przypominającą dawkę szczepionki osobom z osłabionym układem odpornościowym, które zostały zaszczepione, a także po przeszczepach narządów i pacjentom z rakiem.

"Problem mamy głównie z niezaszczepionymi osobami, praktycznie błagamy ich, aby się zaszczepili" - zaapelował Fauci w telewizji CNN.

Dodał, że brał udział w rozmowach na temat zmiany wytycznych dotyczących masek. Zauważył, że niektóre lokalne okręgi, w których wskaźniki infekcji gwałtownie rosną, takie jak hrabstwo Los Angeles, już wzywają osoby do noszenia masek w miejscach publicznych - niezależnie od tego, czy są zaszczepione, czy nie.

Wskazał jednocześnie, że te lokalne przepisy są zgodne z zaleceniem Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), że zaszczepieni nie muszą nosić masek w miejscach publicznych.

Fauci zaapelował też do władz hrabstw, gdzie jest najmniej zaszczepionych osób, aby zachęcali je do wzięcia szczepionki. Według oficjalnych danych w USA, prawie 163 mln ludzi, czyli 49 procent osób jest zaszczepionych. 

Czytaj więcej:

Dr Fauci: "Ludzie będą nosić maseczki po pandemii"

Dane z USA: Ponad 99 proc. nowych zgonów na Covid-19 to osoby nieszczepione

Fauci "przerażony" komentarzami przeciw szczepieniom

WHO, ECDC: W 19 krajach Europy przeważa wariant Delta koronawirusa

20 proc. Amerykanów wierzy w mikrochipy w szczepionkach

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.09.2021
  GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement