Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Dover ferry passengers delayed as coaches and cars queue up

Dover ferry passengers delayed as coaches and cars queue up
Autobusy zmierzające na przeprawy promowe czekają się obecnie w Dover nawet po kilkanaście godzin... (Fot. Getty Images)
A critical incident has been declared at Dover, as car and coach passengers face lengthy delays due to long border processing times and bad weather. P&O Ferries reported coach delays of three hours this morning - and people in cars said they too were stuck. Some coaches, including for school trips, had to wait at the port overnight and around 400 more were expected to arrive today.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Od wczoraj spore utrudnienia odnotowano głównie w porcie Dover. Firmy P&O Ferries i DFDS Seaways zgłosiły zakłócenia w przeprawach promowych przez kanał La Manche, a DFDS twierdzi, że do problemu przyczyniają się silne wiatry.

P&O Ferries zgłosiło dziś rano trzygodzinne opóźnienia autokarów, a podróżujący w samochodach także utknęli w kilometrowych kolejkach.

Niektóre autokary, w tym wycieczki szkolne, musiały czekać w porcie przez noc, a około 400 kolejnych miało przybyć dzisiaj.

Zarząd portu radzi pasażerom, aby sprawdzili u swojego operatora promowego aktualizacje, zarezerwowali dużo czasu na podróż i upewnili się, że mają ze sobą jedzenie i napoje.

Jak donosi BBC, frustracja wśród pasażerów narasta. Coraz więcej osób wysiada z samochodów, aby znaleźć toaletę. Przedstawiciele Dover tymczasem zapewniają, że pasażerom, którzy utknęli w kolejkach, zapewniono jedzenie i napoje.

Simon Calder, korespondent ds. podróży w "Independent" przypomina, że czas odprawy granicznej od czasu Brexitu gwałtownie się wydłużył "i to wydaje się wyjaśniać opóźnienia". Dodał, że posiadanie granicy z UE w Dover oznacza, że każdy indywidualny paszport musi być teraz sprawdzany i stemplowany. Pasażerowie muszą wysiąść z autokaru, aby można było sprawdzić ich paszporty, co zwiększa opóźnienia.

Istnieją ponadto obawy, że wyjazdy na Wielkanoc mogą być zakłócone z powodu strajków na londyńskim lotnisku Heathrow, gdzie setki funkcjonariuszy ochrony zrzeszonych w związku zawodowym Unite rozpoczęło 10-dniową akcję protestacyjną dotyczącą wynagrodzenia.

Czytaj więcej:

British Airways odwołają ponad 300 lotów z powodu strajku na Heathrow

Wyjazdy na święta wielkanocne z UK bez chaosu? Tak twierdzi branża lotnicza

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 02.06.2023
  GBP 5.2543 złEUR 4.5148 złUSD 4.1903 złCHF 4.6332 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement