Menu

Donald Trump baby blimp to join Museum of London collection

Donald Trump baby blimp to join Museum of London collection
Słynny balon ma przypomnieć przyszłym pokoleniom o stawianym przez Londyn oporze wobec polityki nienawiści. (Fot. Getty Images)
An inflatable blimp depicting US President Donald Tump as a giant baby has been acquired by the Museum of London.
Advertisement
News available in Polish

Nie wiadomo, kiedy dokładnie balon będzie można zobaczyć w samym muzeum, ale przedstawiciel Museum of London zapewnił, że będzie taka możliwość "podczas jednej z wystaw w przyszłości".

Twórcy ubranego w pieluchę Donalda Trumpa mają nadzieję, że ich dzieło, które szybko stało się rozpoznawalne na całym świecie, stanie się przypomnieniem o tym, jak świat walczył z polityką nienawiści.

"Cieszymy się, że Baby Trump może teraz przejść do historii wraz z prawdziwym Trumpem i nie mamy złudzeń, że to koniec tej historii" - przekazali.

Londyńczycy wyszli na ulice w czasie ostatniej wizyty Trumpa, sprzeciwiając się jego obecności w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

"Mamy nadzieję, że ten balon w muzeum będzie przypominał czasy, gdy Londyn stanął przeciwko Trumpowi. I zachęci tych, którzy go zobaczą, do kontynuowania walki z polityką nienawiści. Przede wszystkim liczymy, iż Baby Trump przypomni wszystkim o oporze podczas urzędowania Trumpa" - dodali.

Sharon Ament, dyrektorka Musuem of London podkreśliła, że była zdeterminowana, aby zdobyć dmuchanego Trumpa od czasu, gdy pojawił się w Londynie w 2018 r. Dodała jednak, że "muzuem nie ma charakteru politycznego i nie ma konkretnego poglądu na stan polityki w USA".

Czytaj więcej:

Donald Trump postawiony w stan oskarżenia za "podżeganie do powstania"

Joe Biden zapowiada odwołanie najbardziej kontrowersyjnych decyzji Trumpa

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Advertisement

  Sport


  Sport

  Advertisement
  Advertisement