Menu

Dominic Raab ensures partnership with Japan and support for Hong Kong

Dominic Raab ensures partnership with Japan and support for Hong Kong
Brytyjczycy porozumieli się z Japonią w sprawie monitorowania sytuacji w Hongkongu. (Fot. Getty Images)
Britain and Japan stand side by side in promoting freedom in Hong Kong and on other important issues, assured British Foreign Minister Dominic Raab after meeting his Japanese counterpart Toshimitsu Motegi.
Advertisement
News available in Polish

"Japonia jest bliskim przyjacielem Wielkiej Brytanii i naszym kluczowym partnerem w dziedzinie bezpieczeństwa w Azji. To partnerstwo zyskuje na sile dzięki obustronnej wierze w bezpieczeństwo zbiorowe, poszanowaniu międzynarodowego systemu opartego na zasadach oraz wspólnym celom gospodarczym i strategicznym" - przekazał Raab w swoim oświadczeniu.

"Bez względu na to, czy jest to nasza wspólna odpowiedź na Covid-19, bezpieczeństwo cybernetyczne, zmiany klimatyczne, czy też wsparcie dla wolności w Hongkongu - Wielka Brytania i Japonia stoją ramię w ramię i liczę na jeszcze ściślejsze partnerstwo w przyszłości" - dodał szef brytyjskiej dyplomacji.

Środa była pierwszym dniem trzydniowej wizyty japońskiego ministra spraw zagranicznych w Wielkiej Brytanii. Jej głównym celem są rozmowy na temat negocjowanej przez oba państwa umowy o wolnym handlu. W dalszej części wizyty spotka się on z minister ds. handlu międzynarodowego Liz Truss, która ze strony brytyjskiej nadzoruje te negocjacje.

Obie strony chcą zakończyć te negocjacje przed końcem roku, tak aby od początku 2021 r., wraz z upływem okresu przejściowego po brexicie, mogła ona wejść w życie. Jednak jak podawał pod koniec czerwca "Financial Times", Japonia ze względu na parlamentarny kalendarz w kraju, naciska, żeby te negocjacje sfinalizować jeszcze latem.

Czytaj więcej:

Johnson dostał od Japonii "tylko 6 tygodni na zawarcie umowy handlowej"

Dominic Raab: Londyn będzie się przyglądał wyborom w Hongkongu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement