Menu

Is tourism possible during a pandemic? The Netherlands is starting an experiment

Is tourism possible during a pandemic? The Netherlands is starting an experiment
Holandia wyśle na Rodos grupę turystów, aby sprawdzić, jak wyglądać będzie ich pobyt w czasie pandemii. (Fot. Getty Images)
A Dutch travel agency will take 187 people on an eight-day vacation to the Greek island of Rhodes as part of an experiment supported by the Dutch government. Its purpose is to find out whether tourism is possible at all during the Covid-19 pandemic.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Do tej pory swoją kandydaturę do wzięcia udziału w przedsięwzięciu zgłosiło 25 tys. osób.

Firma Sunweb wybierze 187 osób w wieku od 18 do 70 lat, które za 399 euro od osoby będą miały wakacje all-inclusive pod warunkiem przestrzegania określonych reguł. Nie będą mogły opuszczać ośrodka, w którym będą spędzali urlop, a po powrocie poddadzą się 10-dniowej kwarantannie. Będą musiały również wykonać testy na obecność koronawirusa zarówno przed wyjazdem, jak i po nim.

Jeśli któryś z uczestników zakazi się w trakcie wyjazdu, będzie musiał poddać się izolacji w specjalnie do tego przeznaczonym greckim hotelu, jednak koszty pokryje organizator. Firma przygotowała wytyczne mające zapewnić bezpieczeństwo, które zaaprobował holenderski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM).

Obecnie rząd Holandii odradza wszelkie podróże za granicę, o ile nie są konieczne, co najmniej do połowy maja.

Jak ocenia BBC, w Holandii trwa publiczna debata o tym, czy pozwalanie na wyjazdy wakacyjne w pandemii jest odpowiedzialne, szczególnie gdy w kraju rośnie liczba zakażeń koronawirusem oraz osób z Covid-19 przyjmowanych do szpitala. Rząd zdecydował się jednak na poparcie wakacyjnego eksperymentu ze względu na znaczącą presję na umożliwienie takich wyjazdów.

Według danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa. od początku pandemii w kraju odnotowano 1 246 366 zakażeń oraz 16 536 zgonów w związku z Covid-19.

Czytaj więcej:

Grecja: "Zapraszamy mieszkańców UK na wakacje"

Analitycy: Ożywienie w turystyce dopiero w 2024 roku

Sondaż: Europejczycy najbardziej chcą jeździć do Grecji

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 27.09.2021
  GBP 5.3815 złEUR 4.5912 złUSD 3.9276 złCHF 4.2307 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement