Menu

Cristiano Ronaldo under investigation over a ski trip which could have broken COVID-19 rules

Cristiano Ronaldo under investigation over a ski trip which could have broken COVID-19 rules
Wszystko wskazuje na to, że gwiazda Juventusu złamała koronawirusowe przepisy... (Fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo is being investigated by police in the city of Aosta over a ski trip which could have broken Italy's COVID-19 regulations, according to Italian news agency ANSA.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Włoskie media podały wczoraj, że karabinierzy poszli tropem zdjęć i nagrań w mediach społecznościowych, na których widać Ronaldo i Georginę Rodriguez na skuterze śnieżnym w Courmayeur, miejscowości drogich hoteli i ulubionym miejscu zimowych wakacji celebrytów oraz dobrze sytuowanych Włochów i turystów z całego świata. Obecnie kurort świeci niemal pustkami. Zamknięto większość hoteli z powodu zablokowania sezonu narciarskiego i innych restrykcji.

Wszystko wskazuje na to, że piłkarz oraz jego narzeczona złamali przepisy rządowego dekretu, który zabrania podróży między regionami, a w taką wybrali się z Piemontu, gdzie mieszkają, do Doliny Aosty. Wyjątek dotyczy osób, które jeżdżą do swoich wakacyjnych domów. Zabronione jest także opuszczanie, bez ważnego powodu, gminy, w której się mieszka.

Ustalono, że para była w górach we wtorek i środę. Dziennik "La Stampa" poinformował, że patrol karabinierów z posterunku w Courmayeur zapukał wczoraj rano do pięciogwiazdkowego hotelu, w którym zatrzymał się piłkarz z narzeczoną. Już ich tam nie było, a hotel był zamknięty.

Gazeta zaznacza jednocześnie, że parze nie grozi grzywna w wysokości po 400 euro za złamanie przepisu o zakazie podróży między regionami, bo taką karę oboje musieliby dostać podczas kontroli. W takim przypadku musieliby okazać wymagane zaświadczenie, w którym podaliby powód podróży; na przykład służbowej, biznesowej czy też w sprawie zakupu domu.

Mimo to karabinierzy prowadzą kontrole w sprawie zimowego wypadu CR7 i jego narzeczonej.

Czytaj więcej:

Embolo uciekał przed policją przez okno w dachu. Zapłaci karę 200 tys. euro

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement