Menu

Cristiano Ronaldo: I hope to play for many more years

Cristiano Ronaldo: I hope to play for many more years
Jeden z najlepszych piłkarzy w historii nie planuje jeszcze sportowej emerytury. (Fot. Getty Images)
Portuguese footballer of Juventus Turin Cristiano Ronaldo, who will turn 36 in February, is not yet thinking of ending his career. 'I hope to play for many, many more years, but you never know' - said the five-time winner of the Golden Ball.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

"Wciąż jestem sprawny, czuję się świetnie, to dobry czas w moim życiu. Przyszłość widzę w bardzo jasnych barwach, jestem z tego zadowolony" - dodał.

Jego kontrakt z Juventusem obowiązuje do połowy 2022 roku. Ronaldo nie sądzi, aby był jego ostatnim w piłkarskiej karierze.

"Kiedy rozmawiam z młodszymi chłopakami, zawsze udzielam im rad, mówię im: Cieszcie się tą chwilą, bo nigdy nie wiadomo, co wydarzy się jutro. Coś może się stać w waszym życiu, z waszą rodziną" - zaznaczył.

Ronaldo zdobył trofea ze Sportingiem Lizbona, Manchesterem United, Realem Madryt i Juventusem, a w 2016 roku triumfował z drużyną narodową w mistrzostwach Europy. W 2022 być może stanie przed ostatnią szansą na zwycięstwo w mundialu.

"Wygraliśmy w 2016, teraz chcemy sukcesu w mistrzostwach świata. Wszystko jest możliwe, ale trzeba też być realistą. Zdobywam trofea z każdym klubem, w którym gram, ale mundial - to marzenie" - przyznał Portugalczyk.

Wcześniej jednak, w połowie 2021 roku, jego drużynę narodową czeka rywalizacja w przełożonych z 2020 z powodu pandemii mistrzostwach Europy.

"Mam nadzieję, że do tego czasu będą już kibice na stadionach. Nie lubię grać bez nich. To tak, jakby pójść do cyrku i nie zobaczyć klauna" - porównał.

Ronaldo jest uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Więcej Złotych Piłek od niego zdobył jedynie Argentyńczyk Lionel Messi - sześć. Jednak to Portugalczyk jest rekordzistą m.in. pod względem liczby goli w Lidze Mistrzów - dotychczas 134 - oraz w Europie dla drużyny narodowej - 102.

Czytaj więcej:

Dwa gole i jubileusz Ronaldo. Zwycięstwo Juventusu

Złota Piłka: Pele, Maradona, Messi i Cristiano Ronaldo w "drużynie marzeń"

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 05.05.2021
  GBP 5.2984 złEUR 4.5752 złUSD 3.8136 złCHF 4.1655 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement