Menu

Covid: Parliament stops alcohol sales after 10pm

Covid: Parliament stops alcohol sales after 10pm
Bary i restauracje w budynku parlamentu zaklasyfikowano wcześniej jako "kantyny w miejscu pracy". (Fot. Getty Images)
The Houses of Parliament has said it will not serve alcohol on its premises after 10pm despite not being subject to England's Covid-19 hospitality curfew.
Advertisement
News available in Polish

Od czwartku w całej Anglii obowiązuje nakaz zamykania pubów, barów, restauracji i innych lokali gastronomicznych o godz. 22:00, co ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Z tego nakazu wyłączono niewielką grupę lokali, jak stołówki w szpitalach, więzieniach, bazach wojskowych czy schroniskach dla bezdomnych.  Jednak - jak podał dzisiaj dziennik "Times" - zwolniono z tego także bary i restauracje znajdujące się w budynku parlamentu, gdyż zaklasyfikowano je jako "kantyny w miejscu pracy".

Informacja ta wzbudziła oburzenie zarówno opinii publicznej, jak również części posłów. "Okropna decyzja - nie miałem o tym pojęcia. Takie rzeczy kompromitują parlament" - napisał na Twitterze deputowany Partii Konserwatywnej George Freeman, a w podobnym tonie wypowiedziało się jeszcze kilku posłów z różnych partii.

Od czwartku w całej Anglii obowiązuje nakaz zamykania pubów, barów, restauracji i innych lokali gastronomicznych o godz. 22:00. (Fot. Getty Images)

Wyłączenie parlamentarnych barów z nakazu jeszcze nie miało zastosowania w praktyce, bo w czwartek posiedzenie zakończyło się przed jego wejściem w życie, zaś w piątek Izba Gmin zazwyczaj nie obraduje - podobnie jak w weekendy.

Poniedziałek jest zatem pierwszym dniem, kiedy faktycznie posłowie mogliby skorzystać z wyjątku, jednak aby uniknąć dalszych kontrowersji władze parlamentu zdecydowały, że alkohol nie będzie sprzedawany nigdzie w budynku po godz. 22:00.

Jednak w dni, kiedy Izba Gmin bądź Izba Lordów będą obradować do późna, w parlamentarnych restauracjach nadal będzie można kupić po tej godzinie jedzenie.

Czytaj więcej:

Pełne puby w UK. Brytyjczycy korzystają z ostatnich godzin "wolności"

Lekarze ostrzegają: Coraz większe spożycie alkoholu w Anglii

Puby w UK "nie przetrwają" kolejnego lockdownu

Anglia: Od czwartku puby i restauracje będą zamykane o 22:00

Niemcy: Władze Berlina rozważają ograniczenia w spożywaniu alkoholu

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 19.10.2020
  GBP 5.037 złEUR 4.550 złUSD 3.876 złCHF 4.245 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement