Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Covid: Britons who refuse to wear a mask ‘face fines of £200’ as ministers tighten rules

Covid: Britons who refuse to wear a mask ‘face fines of £200’ as ministers tighten rules
Do Wielkiej Brytanii powraca obowiązek noszenia maseczek. (Fot. Getty Images)
Britons who refuse to wear a face mask will face fines of £200 as the Government tightens Covid restrictions to contain the Omicron variant, according to a report.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Boris Johnson ogłosił w sobotę, że zakrywanie twarzy ponownie stanie się obowiązkowe w sklepach i środkach transportu publicznego, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wariantu Omikron.

Jak donosi "Daily Telegraph", osoby, które zostaną przyłapane bez maski po raz pierwszy, otrzymają grzywnę w wysokości £200. Drugi taki występek oznaczać będzie grzywnę w wysokości £400, a trzeci - £800. Ci, którzy wielokrotnie łamać będa zasady epidemiologiczne, mogą otrzymać mandat w wysokości aż £6,4 tys. 

Jak dodają media, system grzywien działać będzie podobnie jak podczas poprzednich lockdownów. Oznacza to, że jeśli zapłacimy je w ciągu 14 dni, ich wysokość będzie zmniejszona o połowę.

Minister zdrowia Sajid Javid podkreślił, że nowe wytyczne musiały zostać wprowadzone, ponieważ wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak szybko sytuacja może wymknąć się spod kontroli. Jednocześnie wykluczył on wprowadzenie kolejnego lockdownu.

W tym samym czasie przedstawiciele branży handlowej zrzeszeni w The British Retail Consortium wystosowali apel do klientów, aby respektowali wprowadzone prawo i nie próbowali "wyżywać się" na pracownikach. 

Jednocześnie podkreślono, iż "nie jest rolą pracowników egzekwowanie nowych zasad", ponieważ "jest to praca dla policji".

Czytaj więcej:

Rząd UK ogłasza nowe restrykcje po wykryciu pierwszych zakażeń wariantem Omikron

Brytyjski rząd zwołał pilne spotkanie grupy G7, by omówić pojawienie się Omikronu

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 26.01.2022
  GBP 5.4958 złEUR 4.5920 złUSD 4.0684 złCHF 4.4211 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement