Covid: Caffè Nero seeks help after pandemic 'decimates' trading

Sieć poinformowała, że zamierza zastosować procedurę znaną jako dobrowolne porozumienie firmowe (CVA). Takie postępowanie restrukturyzacyjne pozwala na zawarcie takiego układu z wierzycielami, który umożliwia np. zredukowane lub rozłożenie na raty długów.
Gerry Ford, założyciel i dyrektor naczelny Caffè Nero, przyznał w rozmowie z BBC, że firmie udało się "pokonać" pierwszy lockdown, ale kolejne blokady wymagały już "dalszych działań".
Podczas pierwszej blokady w marcu sieć przekształciła wiele swoich punktów w usługi tylko na wynos. Jednak po drugim lockdownie oceniono, że kontynuowanie takiej sprzedaży - gdy np. wiele osób wciąż pracuje z domu - jest poniżej granicy opłacalności.
"Pandemia zdziesiątkowała handel w branży gastronomicznej. I chociaż poczyniliśmy znaczące postępy w radzeniu sobie z wyzwaniami finansowymi związanymi z pierwszą blokadą, drugi lockdown sprawił, że konieczne było podjęcie dalszych kroków" - wyjaśnił Ford, dodając, że CVA pozwolił firmie na "lepsze zarządzanie kosztami stałymi w przyszłości".
Firma księgowa KPMG została wyznaczona do nadzorowania procesu CVA, a wynajmujący i wierzyciele mają czas do 30 listopada na głosowanie nad wnioskiem złożonym przez sieć - podaje BBC.
Caffè Nero, która powstała w 1997 roku, prowadzi sprzedaż w 800 punktach w Wielkiej Brytanii i w 200 innych lokalizacjach za granicą.
Czytaj więcej:
Greggs będzie ciął pracownikom godziny, żeby uniknąć zwolnień
Już niemal 500 tys. osób straciło pracę od początku pandemii
Sieć pubów Wetherspoon z pierwszą stratą od niemal 40 lat
Sainsbury's zapowiada duże zwolnienia. Pracę straci 3,5 tys. osób