Menu

Coronavirus wrap: Premier League could be free-to-air as sport task-force formed

Coronavirus wrap: Premier League could be free-to-air as sport task-force formed
Nadawcami spotkań Premier League w Anglii są Sky, BT i Amazon. (Fot. Getty Images)
Premier League matches have moved closer to being broadcast free-to-air, while the Government has announced the formation of a task-force to help sport resume in the wake of the coronavirus pandemic.
Advertisement
News available in Polish

Premier League i pozostałe ligi piłkarskie w Anglii pauzują od marca. Na razie nie ustalono terminu wznowienia rozgrywek, nieoficjalnie mówi się o połowie czerwca. Od wtorku piłkarze mogą trenować w małych grupach w ośrodkach sportowych.

Dowden poinformował, że jeszcze w tym tygodniu mają zapaść decyzje dotyczące powrotu do treningów całymi drużynami. W następnej kolejności mają powstać wytyczne dotyczące rozgrywania meczów bez kibiców na trybunach.

"Jeśli będzie się dało to zrobić w bezpieczny sposób, chciałbym, żebyśmy byli gotowi do gry w połowie czerwca" - podkreślił polityk.

Nadawcami spotkań Premier League w Anglii są Sky, BT i Amazon. Dowden zapewnił, że ich prawa będą poszanowane. Jednak fakt, że na trybuny nie będą mogli wejść kibice, stwarza dodatkowe możliwości, ponieważ nie będą obowiązywać przepisy dotyczące transmisji sobotnich meczów. Mowa w nich m.in. o tym, że te spotkania mają być zakodowane, aby zachęcać fanów do oglądania ich na stadionach.

"Takiej możliwości oczywiście nie będzie, jeśli będziemy grać za zamkniętymi drzwiami. To stwarza nam szansę pokazania jakiegoś sportu, trochę Premier League, bez opłat" - stwierdził Dowden.

Premier League jest jedną z najsilniejszych i najpopularniejszych na całym świecie, a sprzedaż praw do transmisji jest jednym z kluczowych źródeł dochodu ligi i klubów.

Do rozegrania w angielskiej ekstraklasie pozostało jeszcze dziewięć kolejek. Liderem tabeli jest Liverpool, który ma 25 punktów przewagi nad wiceliderem - broniącym tytułu Manchesterem City.

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement