Menu

Coronavirus cases in Ireland top 1,500, two more deaths

Coronavirus cases in Ireland top 1,500, two more deaths
Liczba zakażeń wynosi obecnie 1 564. (Fot. Getty Images)
The total confirmed cases of coronavirus in Ireland rose to 1,564 on Wednesday from 1,329 a day earlier, with two more deaths reported to bring the number of fatalities to nine, the health department said.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 235 nowych zakażeń i ich liczba wynosi obecnie 1 564. To oznacza, że środa była trzecim kolejnym dniem, w którym liczba nowo wykrytych przypadków przekroczyła 200.

Ministerstwo Zdrowia podało, że ok. 57 proc. wszystkich dotychczasowych zakażeń wykryto w Dublinie.

Ocenia się, że ok. 80 proc. wszystkich przypadków w Irlandii ma przebieg łagodny do średniego, 14 proc. poważny, zaś 6 proc. zakażonych jest w stanie krytycznym. Dotychczas w Irlandii z powodu Covid-19 hospitalizowano co najmniej 305 osób, z czego 39 jest lub było na oddziałach intensywnej terapii.

Rząd wprowadził radykalnie ograniczenia w możliwości wychodzenia z domów i przemieszczania się. (Fot. Getty Images)

We wtorek wieczorem rząd Irlandii wprowadził radykalnie ograniczenia w możliwości wychodzenia z domów i przemieszczania się, aby w ten sposób spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Zgodnie z nimi, ludzie powinni wychodzić z domów tylko po to, aby iść do pracy (jeśli nie mają możliwości pracy zdalnej), zrobić niezbędne zakupy, pomóc bądź opiekować się innymi oraz pójść na spacer.

Ograniczone do niezbędnego minimum powinny być wizyty w domach innych ludzi. Wszystkie podróże po kraju i za granicę powinny być ograniczone tylko do sytuacji absolutnej konieczności. Zabronione są wszystkie zgromadzenia na otwartym powietrzu liczące więcej niż cztery osoby, chyba że są to osoby zamieszkujące jedno gospodarstwo domowe.

Czytaj więcej:

Irlandia spodziewa się 15 tys. zakażeń do końca miesiąca

Irlandia: Rząd wprowadza restrykcje w walce z koronawirusem i pomaga gospodarce

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.04.2021
  GBP 5.2235 złEUR 4.5481 złUSD 3.7978 złCHF 4.1279 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement