Menu

Coronavirus: People in Oldham told to act now to prevent a local lockdown

Coronavirus: People in Oldham told to act now to prevent a local lockdown
Liczące ponad 100 tys. mieszkańców Oldham może podzielić los Leicester. (Fot. Getty Images)
Oldham is on the brink of local lockdown after it recorded the worst coronavirus infection rate in the country.
Advertisement
News available in Polish

"Trzeba działać już teraz, aby zapobiec lokalnej blokadzie. Koniec z odwiedzaniem innych. Nie mamy czasu do stracenia" - apelują do mieszkańców radni Oldham.

Miasto, ze wskaźnikiem zakażeń wynoszącym 107,5 na 100 tys. osób, wyprzedziło pod tym względem Blackburn with Darwen w hrabstwie Lancashire (65,8 na 100 tys.). To też ponad dwa razy więcej niż w Leicester (51,8) - jedynej części Anglii, w której doszło dotychczas do lokalnej blokady.

Według danych rady, liczba nowych przypadków Covid-19 w Oldham wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu 7 dni - ze 137 zakażeń w tygodniu kończącym się 1 sierpnia do 255 w tygodniu kończącym się 8 sierpnia.

Szacunki pokazują, że wirus "krąży w prawie każdej dzielnicy oraz we wszystkich grupach wiekowych i etnicznych" w Oldham.

Rada twierdzi, że nastąpił "znaczący" wzrost liczby przypadków wśród osób w wieku 20-30 lat, a także w społeczności azjatyckiej. "Obecnie obserwujemy również rosnącą liczbę nowych przypadków koronawirusa wśród białych mieszkańców" - dodano.

Władze podkreślają, że prawdziwym problemem jest rozprzestrzenianie się Covid-19 w gospodarstwach domowych. W związku z tym wprowadzono nowe ograniczenia, które są podobne do tych nałożonych w Preston w celu uniknięcia całkowitego zamknięcia.

Od teraz zabronione są odwiedziny w domach oraz spotkania osób z różnych gospodarstw domowych w zamkniętych przestrzeniach publicznych, np. w pubach, restauracjach czy barach. "Jeśli wszyscy wprowadzą te drobne zmiany, możemy uniknąć drugiej blokady" - zapewniają władze Oldham.

Czytaj więcej:

Miasto w Greater Manchester zakazało przyjmowania gości

Brytyjski rząd przywrócił ostre restrykcje w północnej Anglii

Plany zablokowania Londynu? Khan atakuje Johnsona

"Nie będzie powrotu do powszechnego lockdownu"

UK: 98 kolejnych zgonów na Covid-19, w Preston zaostrzone restrykcje

Kolejne 29 miast w UK na liście "do zamknięcia"

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement