Menu

Coronavirus: Five-year-old among latest UK victims

Coronavirus: Five-year-old among latest UK victims
Mieszkańcom Londynu niemal na każdym kroku przypomina się o zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych... (Fot. Getty Images)
A five-year-old child with underlying health conditions is among those with coronavirus whose deaths were reported in the past day, Cabinet Office Minister Michael Gove has said.
Advertisement
News available in Polish

Na razie nie podano żadnych szczegółów na temat zmarłego dziecka - płci, miejsca zgonu ani chorób, na jakie cierpiało.

Dotychczas najmłodszą ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii był zmarły w poniedziałek 13-letni Ismail Mohamed Abdulwahab z południowego Londynu, który jak się przypuszcza nie miał żadnych kłopotów ze zdrowiem. W piątek odbył się jego pogrzeb, w którym nie mógł uczestniczyć nikt z jego rodziny, bo matka i sześcioro rodzeństwa izolują się, gdyż dwójka z rodzeństwa również ma objawy koronawirusa.

Z kolei najmłodszą w Europie ofiarą koronawirusa była do tej pory, jak się przypuszcza, 12-letnia dziewczynka, która na początku tygodnia zmarła w Belgii.

Dzisiaj po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie zgonów z powodu koronawirusa - ogólny bilans wzrósł do 4 313. Zmniejszyło się natomiast tempo przyrostu nowych przypadków. 

Czytaj więcej:

Służby w UK spodziewają się rekordowej liczby zgonów w Wielkanoc

UK: "Zostańcie w domu w ten weekend. To nie prośba"

UK: Kolejne 708 osób zmarło z powodu koronawirusa, łącznie 4 313

  Advertisement
  Advertisement

  Latest news

  Rates by NBP, date 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Advertisement